Pražský Lev vyhnal Laca z bránky

Vo štvrtkových stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa presadili domáce družstvá. SKA Petrohrad i Lev Praha využili výhodu domáceho prostredia a ujali sa vedenia vo svojich semifinálových sériách v rámci Západnej konferencie.

20.03.2014 22:00
Ján Laco, Donbass Doneck Foto:
Ján Laco v drese Donbassu Doneck.

Viac sa natrápili hokejisti SKA Petrohrad – o ich najtesnejšom víťazstve nad Lokomotivom Jaroslavľ rozhodol v 4. min duelu nórsky útočník Patrick Thoresen. Ďalšie góly v stretnutí už diváci nevideli.

V súboji neruských zástupcov bolo už po dvoch tretinách jasné, že český Lev Praha získa prvé víťazstvo proti ukrajinskému Donbassu Doneck, keďže hostitelia viedli po štyridsiatich minútach hry 5:0. Donbass v tretej časti už len kozmeticky upravil skóre. Slovenský brankár v službách Donecku Ján Laco chytal do 24. min, po treťom inkasovanom góle ho vystriedal Michael Leighton.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) – hrá sa na 4 víťazstvá:

Západná konferencia – semifinále – prvé zápasy:

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 4. Thoresen

Lev Praha – Donbass Doneck 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)
Góly: 15. Azevedo, 24. Matai, 24. J. Novotný, 28. Vrána, 38. Zackrisson – 49. Zacharov, 59. Kagarlickij