Hotovo. Slovan prehral s Minskom a sezóna sa pre neho skončila

Pre hokejistov Slovana Bratislava sa sezóna 2013/2014 skončila. V pondelňajšej odvete kvalifikačného kola Pohára nádeje Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehrali na svojom ľade s Dynamom Minsk 1:2, hoci po úvodnej tretine viedli.

10.03.2014 21:16 , aktualizované: 21:54
Jaroslav Janus, Alexander Kitarov, Minsk, KHL Foto: ,
Alexander Kitarov z Minska sa snaží prekonať brankára Slovana Jaroslava Janusa.

V prvom zápase zvíťazilo Dynamo doma v Bobrujsku 1:0. Séria kvalifikačného kola sa hrala na vyšší počet bodov z dvoch zápasov. Slovan skončil v základnej časti súťaže na 11. mieste v tabuľke Západnej konferencie. Pondelňajší súboj napokon bol pre „belasých“ rozlúčkou so sezónou.

Slovan Bratislava – Dynamo Minsk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) – prvý zápas: 0:1, Dynamo Minsk postúpilo do štvrťfinále Pohára nádeje

• Góly: 20. Šatan (Radivojevič, Mojžíš) – 26. Jefimenko (Irgl, Surový), 60. Alexej Kaľužnyj (Materuchin)
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Safiullov, Bukin – Majtak, Pronskich, 6085 divákov
  • Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Mojžíš, V. Mihálik, Sigalet, Luža – Miklík, Bližňák, Vondrka – Šatan, Radivojevič, M. Bakoš – Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič – T. Mikúš, A. Šťastný, L. Hudáček
  • Minsk: Miľčakov – Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačov, Filičkin, Šonkevič, Kolenčukov – Materuchin, Stas, Alexej Kaľužnyj – Irgl, Surový, Jefimenko – Pavlovič, Kitarov, Zacharov – Dadonov, Drozd, Protaseňa

Oba tímy začali opatrne a čakali na chybu súpera. Viac ich robili domáci, ale brankár Janus opakovane podržal svoj tím. V závere prvej tretiny hrali slovanisti presilovú hru, po sérii nepresností sa napokon usadili v pásme a Radivojevič poslal presnú krížnu prihrávku na Šatana, ktorý strelou z prvej po ľade otvoril skóre – 1:0.

Hostia mohli vyrovnať hneď z úvodnej akcie v druhej tretine, ale Janus si poradil so strelou Materuchina i dorážkou Kaľužného. V 26. min však vyšla Dynamu kombinačná akcia a Jefimenko zoči-voči Janusovi nedal brankárovi žiadnu šancu – 1:1. V 31. min sa preštrikoval cez troch hráčov vo vlastnom oslabení Šatan, po tejto peknej individuálnej akcii chýbala jeho zakončeniu presnosť. Minsk mal častejšie puk na hokejkách a bol aj nebezpečnejší smerom dopredu.

Dynamu stačil na postup aj stav 1:1, pozorne vykrývalo stredné pásmo. Slovan sa len ojedinele dostával pred Miľčakova, Janus mal oveľa viac práce. Bratislavčanom v závere chýbali sily na strhnutie výsledku na svoju stranu a sezóna sa pre nich skončila, na čom nič nezmenila ani záverečná minútová power-play. V nej dal definitívnu bodku za zápasom gólom do prázdnej bránky Kaľužnyj.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Najviac síl sme mali i najlepšie hrali v prvej tretine, v ktorej sa nám však napriek šanciam, žiaľ, podarilo streliť len jeden gól. Mali sme príležitosti aj na ďalšie. Veľa síl nám zobrala hra v oslabení, ktoré sme s bojovnosťou a úsilím zvládli. Tie sily nám potom chýbali v závere zápasu, keď sme chceli streliť víťazný gól a rozhodnúť o prípadnom postupe v predĺžení či nájazdoch.“

Ľubomír Pokovič (tréner Minska): „Nechceli sme zbytočne špekulovať a čakať na predĺženie i nájazdy. Bol to pre nás ťažký zápas. V prvej tretine sme nevyužili viaceré šance, potom sa nám podarilo vyrovnať a držali sme vyrovnaný stav až do konca duelu. Záver bol dramatický pre všetkých. Sme radi, že sme vyhrali duel a pokračujeme v sezóne. Dinamo má výborných fanúšikov a všetci sa tešia, že sa budú v našej aréne hrať ešte ďalšie zápasy. Pokračovanie ročníka padne vhod aj hráčom, keďže v kádri máme veľa bieloruských reprezentantov.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Dynamo Minsk #Pohár nádeje