Cingeľ prispel gólom k triumfu Leva nad Medveščakom

Hráči Metallurgu Magnitogorsk úspešne vstúpili do play-off vo Východnej konferencii Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď v sobotňajšom prvom dueli štvrťfinále zdolali na vlastnom ľade Admiral Vladivostok 3:1.

08.03.2014 16:58 , aktualizované: 20:10
KHL, Kontinentálna hokejová liga Foto:
KHL, Kontinentálna hokejová liga

Tohtosezónny nováčik súťaže sa síce v úvode duelu ujal vedenia gólom Bielorusa Alexeja Ugarova, domáci však ešte v úvodnej časti otočili skóre, predovšetkým vďaka dvom presným zásahom českého útočníka Jana Kovářa.

Rovnakým výsledkom ako Magnitogorsk zvíťazilo aj Torpedo Nižnij Novgorod v Ufe. Slovenský útočník Tomáš Záborský strávil na ľade vyše 17 minút a bránku súpera ohrozil jednou strelou. Barys Astana rozhodol o svojom víťazstve nad Avtomobilistom Jekaterinburg až v úvode druhého predĺženia, keď sa presadil Roman Savčenko. Slovenský bek kazašského tímu Kristián Kudroč sa do štatistík zapísal dvoma dvojminútovými trestami.

Jediným Slovákom, ktorý sa v sobotu bodovo presadil, bol útočník pražského Leva Lukáš Cingeľ. Dvadsaťjedenročný odchovanec žilinského hokeja skóroval v 10. min duelu proti Medveščaku Záhreb, keď bekhendovou strelou prekonal hosťujúceho gólmana Barryho Brusta. Lev napokon triumfoval 5:2 a na zápasy vyhráva v pomere 2:0.

Sibir Novosibirsk sa ujal vedenia v sérii proti Kazani triumfom 3:1 na jej ľade. Rozhodla o tom trojgólová smršť hostí v druhej časti hry. V Západnej konferencii zvládol obhajca Gagarinovho pohára Dynamo Moskva aj druhý duel série proti Lokomotivu Jaroslavľ. Moskovčania zvíťazili 2:1, v ich zostave opäť chýbal zranený slovenský obranca Dominik Graňák.

Menej sa už darilo druhému moskovskému klubu CSKA. Slávny armádny klub z hlavného mesta Ruska ťahal proti SKA Petrohrad znova za kratší koniec a v sobotu mu podľahol 1:5. Petrohradčania vedú v sérii 2:0.

Správnou nohou vykročil do play-off aj ukrajinský Donbas Doneck, ktorý získal vo svoj prospech obe doterajšie stretnutia v sérii proti Dynamu Riga. V sobotu zvíťazil 3:1.

Výsledky zápasov štvrťfinále play-off a 1. kola Pohára nádeje:

Východná konferencia:

Barys Astana – Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0) – stav série 1:0
Góly: 24. a 45. Starčenko, 81. Savčenko – 21. Černov, 47. Lepistö

Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostok 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) – stav série 1:0
Góly: 11. a 19. Jan Kovář, 15. Zaripov – 3. Ugarov

Salavat Julajev Ufa – Torpedo Nižnij Novgorod 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) – stav série 0:1

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) – stav série 2:0
Góly: 4. V. Tichonov, 5. Alexandrov, 19. Thoresen, 29. Červenka, 49. Dallman – 23. Fefelov

Donbas Doneck – Dynamo Riga 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – stav série 2:0
Góly: 15. a 59. Laine, 23. Piganovič – 33. Bukarts

Lev Praha – Medveščak Záhreb 5:2 (1:0, 0:2, 4:0) – stav série 2:0
Góly: 10. CINGEĽ, 41. J. Novotný, 50. Thornberg, 57. Zackrisson, 60. Azevedo – 26. Ellison, 38. B. Thomas

Pohár nádeje – 1. kolo – prvé zápasy:

Amur Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) – stav série 0:1
Góly: 3. Šiškanov, 59. Klimčuk – 5. Savinainen, 30. Dixon, 44. N. Gusev, 52. Lesnuchin

Metallurg Novokuzneck – Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) – stav série 0:1
Góly: 28. Žafiarov – 4. Bryncev, 25. Koukal, 44. Chochriakov

Viac na túto tému: #Dynamo Moskva #Metallurg Magnitogorsk #play-off #Torpedo Nižnij Novgorod