Slovan v poslednom zápase sezóny prehral so Záhrebom 2:3

Hráči Slovana Bratislava sa so základnou časťou Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) rozlúčili utorkovou domácou prehrou s Medveščakom Záhreb 2:3.

04.03.2014 21:08 , aktualizované: 21:50
Slovan, Záhreb, Šatan Foto: ,
Fanúššikovia Slovana s podobizňou Miroslava ŠŠatana počas hokejového zápasu ligy KHL medzi HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb.

Belasí v tabuľke Západnej konferencii skončili na 11. mieste a už v piatok ich čaká prvý zápas 1. kola Pohára nádeje na ľade bieloruského Dinama Minsk. Odveta je na programe v pondelok 10. marca o 19.00 h v bratislavskej Slovnaft aréne. Slovan odohral v dlhodobej časti 54 zápasov a nazbieral v nich 67 bodov s negatívnym skóre 119:159.

Slovan v utorok viedol od 7. min gólom M. Daňa, ale Medveščak v II. tretine otočil Glumacom a K. Fosterom na 2:1 vo svoj prospech. Bartovič síce vyrovnal v 37. min na 2:2, ale tretí gól hostí pridal v 13. sekunde tretej časti Murley. Bratislavčania sa už nepodarilo vyrovnať a vynútiť si aspoň predĺženie ani v power-play.

Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 7. M. Daňo (Ölvecký), 37. Bartovič (Hudáček, J. Mikúš) – 27. Glumac, 32. K. Foster (Murley, Cheechoo), 41. Murley (Cheechoo) Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Dejev – Pavlov, Meňšich (všetci Rus.), 10 055 divákov
Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, V. Mihálik – Miklík, Bližňák, Vondrka – Šatan, Radivojevič, M. Bakoš – Bartovič, J. Mikúš, L. Hudáček – Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo
Medveščak: Brust – Popovic, Martinovic, K. Foster, Švarný, Klubertanz, Katic, O'Connor – Cheechoo, Murley, B. Thomas – Vesce, Ellison, Linglet – Glumac, M. Ryan, Jessimen – Bjorkstrand, A. Murray, B. Kane

Slovan začal posledný zápas základnej časti aktívne a už v 3. min si vynútil presilovku. V nej hrali hostia pozorne v defenzíve a inkasovali až v rovnovážnom stave v 7. min – faulovaný Ölvecký prihral v páde pred bránku a voľný M. Daňo nemal problémy so zakončením – 1:0. O dve minúty neskôr Daňo našiel Ölveckého, no so strelou po jeho prieniku si poradil Brust. V prvej tretine ešte spálili šance Štajnoch, Radivojevič a Vesce s Katicom.

V úvode druhej časti nepochodil dvakrát Šatan a zahrmelo na opačnej strane – nedôraz domácich bekov pred Janusom využil na vyrovnanie Glumac, ktorý pretlačil puk spod Janusa do bránky. V 32. min sa Medveščak tešil z druhého gólu, keď po peknej prihrávke Murleya do odkrytej bránky Slovana zakončil K. Foster – 1:2. Belasí ešte pred druhou sirénou upravili na 2:2, po akcii J. Mikúša s L. Hudáčkom pomedzi Brustove betóny zakončil švihom kapitán Bartovič.

Začiatok III. tretiny Slovan nezvládol – Murley ušiel domácim obrancom popri mantineli a Janus lovil puk zo svojej siete aj tretíkrát. Štvrtý gól Záhrebčanov mal na hokejke v 49. min Cheechoo, ale Janus puk zachytil a defenzíva Slovana ho poslala do bezpečia. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale neuspeli ani v power-play.

Hlasy:

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Duel bol veľmi rýchly a dramatický zápas s rýchlymi prechodmi do protiútokov. O výsledku rozhodla jedna jediná chyba v III. tretine. Dokázali sme si potom vytvoriť tlak, ale vyrovnať sa nám nepodarilo.“ Mark French (tréner Záhrebu): „Bol to veľmi zaujímavý duel z pozície trénera aj diváka. Výsledok je veľmi tesný, v náš prospech rozhodol veľmi dôležitý tretí gól v prvých sekundách tretej tretiny.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Medveščak Záhreb