Slovan zvíťazil v Podoľsku po nájazdoch, rozhodol Šatan

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade tímu Viťaz Podoľsk 2:1 po samostatných nájazdoch a stále živia aspoň matematickú nádej na postup do play-off.

26.01.2014 15:26 , aktualizované: 16:43
Miroslav Šatan Foto: ,
Miroslav Šatan.

Pre zverencov trénera Rostislava Čadu to bolo druhé víťazstvo v rade na aktuálnom tripe po štadiónoch súperov, v piatok Slovan triumfoval 3:2 v Nižnom Novgorode.

V prvej tretine boli aktívnejší domáci hokejisti, ale brankára Janusa neprekonali. V polovici druhej časti hráči Slovana úspešne ubránili dve oslabenia a vzápätí sa dostali do vedenia zásluhou dorážky Martina Bakoša. Domáci vyrovnali v 45. min presným zásahom Ivana Ivanova, ktorý musel odobriť videorozhodca. Do konca riadneho hracieho času ani predĺženia už gól nepadol. Víťazný samostatný nájazd zaznamenal Šatan, v lotérii sa presadili aj Milan Bartovič a Martin Štajnoch.

Slovan má po nedeli 62 bodov, na posledné (ôsme) mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má desaťbodové manko. Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte päť duelov, najbližšie sa predstavia v utorok od 16.30 h SEČ na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Dinama Moskva.

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „V prvej tretine sme nemali dostatočný pohyb, čo bol dôsledok dvoch predošlých náročných zápasov. Napriek tomu sa nám podarilo odolať tlaku domácich bojovnosťou a správnou hernou disciplínou. V druhej tretine sme vyrovnali hru a výsledkom bol vedúci gól. Rezultát sme mohli udržať, no domácim sa podarilo vo vyrovnanej tretej tretine poslať zápas do predĺženia. Boli sme však presvedčiví v trestných strieľaniach, a preto si odvážame dva body.“

Viťaz Podoľsk – Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 46. I. Ivanov (Kokšarov, Koroľov) – 15. M. Bakoš (A. Šťastný, J. Brejčák), rozhodujúci sam. nájazd Šatan

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Komarov, Bondar – Deďuľa, Metaľnikov, 4600 divákov

Zostavy: Podoľsk: Backlund – Porseland, Berďukov, Selezňov, Golovkov, S. Rozin, Mezei, Korovkin, Kudinov – Šitikov, Cibák, Soloduchin – Afinogenov, Ziazov, Makejev – Kousal, Koroľov, I. Ivanov – Vasiliev, Kokšarov, Šackij

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bližňák, Ölvecký – M. Bakoš, A. Šťastný, T. Mikúš

Kristián Kudroč asistoval na víťazný gól Astany

Slovenský obranca Kristián Kudroč sa asistenciou na víťazný gól podieľal na víťazstve Astany na ľade Omska v nedeľnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Ani stretnutie Jekaterinburgu s Chanty-Mansijskom sa neskončilo v riadnom hracom čase, o víťazstve hostí rozhodol úspešným samostatným nájazdom český útočník Radek Smoleňák.

V nedeľu sú na programe ešte štyri duely (všetky od 14.00). Slovan Bratislava hrá na ľade Podoľska.

Výsledky nedeľných zápasov KHL:

Kazaň – Dinamo Riga 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Petružálek, 40. Nikulin – 43. K. Redlihs, 60. Indrasis, rozhodujúci sam. nájazd Szczechura

Dinamo Moskva – Lev Praha 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 40. Cvetkov, 45. L. Komarov – 3. Azevedo

Nižnij Novgorod – CSKA Moskva 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 7. Valentenko, 37. V. Kuľomin, 46. Hietanen – 26. I. Grigorenko

Omsk – Astana 4:5 po predĺžení (0:1, 3:1, 1:2 – 0:1)
Góly: 22. Širokov, 30. Kuľas, 34. Perežogin, 50. Kalinin – 9. a 25. Bochenski, 42. Rudenko, 43. Dawes, 61. Rudenko (KUDROČ)

Jekateringburg – Chanty-Mansijsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 19. Simakov, 38. Malychin – 42. Smoleňák, 50. Melart, rozhodujúci sam. nájazd Smoleňák

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Miroslav Šatan #Kristián Kudroč