Slovan prehral v Magnitogorsku 2:6, rozhodla druhá tretina

Slovan Bratislava neuspel vo svojom prvom zápase v kalendárnom roku 2014, keď v piatok prehral v KHL na ľade Metallurgu Magnitogorsk 2:6.

03.01.2014 14:22 , aktualizované: 18:38
Ölvecký, Bratislava - Magnitogorsk Foto: ,
Ilustračná snímka.

Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov z 39 zápasov. Slovan v tejto sezóne zvíťazil doma nad Magnitogorskom 4:3 po predĺžení.

„Belasí“ v piatok začali dobre a v I. tretine boli aktívnejší, no brankára Košečkina neprekonali ani raz. Domácich poslal do vedenia Pare v 9. min a 13 sekúnd pred prvou sirénou zvýšil na 2:0 Moziakin.

Hneď na začiatku druhej časti pridal tretí gól Metallurgu Jan Kovář a ten istý hráč upravil na 4:0 o päť minút neskôr. V 33. min skóroval v presilovke Zaripov a o 67 sekúnd neskôr vyhnal Janusa z bránky Slovana gól Osalu. Za hostí potom znížil obranca Mojžíš a v 47. min dal ďalší gól bratislavského mužstva Vondrka.

Bratislavčania najbližšie nastúpia v nedeľu 5. januára na ľade mužstva Traktor Čeľabinsk (12.00 h SEČ).

Metallurg Magnitogorsk – Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

• Góly: 9. Pare (Osala), 20. Moziakin (Zaripov, Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Zaripov), 26. Jan Kovář (Zaripov), 33. Zaripov (Moziakin), 34. Osala (Timkin) – 37. Mojžíš (Radivojevič), 47. Vondrka (Miklík)
  • Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Sergejev – Sazonov, Pavlov (všetci Rus.)
  • Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Biriukov, Tereščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov – Moziakin, Zaripov, Jan Kovář – Pare, Kazionov, Timkin – Brent, Platonov, Potechin – Šenfeľd, Osala, Malinovskij – od 41. min Kamenev
  • Slovan: Janus – Sigalet, Škoula, Trončinský, V. Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, od 21. min J. Brejčák – Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, J. Mikúš, Ölvecký – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – B. Mráz, A. Šťastný, T. Mikúš

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu. Utvorili sme si veľa šancí, no dobrý výkon domáceho gólmana a naša neschopnosť ich premeniť zavinila stav 0:2. V druhej tretine sme strácali veľa pukov v obrannom a strednom pásme, čo domáci dokázali využiť a rozhodli o svojom víťazstve. V poslednej tretine sme hrali pozorne v obrane, podarilo sa nám streliť druhý gól a viac neinkasovať.“

Sumáre piatkových zápasov KHL:

Amur Chabarovsk – Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 32. Lugin, 40. Klimčuk – 59. Kronwall

Admiral Vladivostok – SKA Petrohrad 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 11. Nikitenko, 39. Schütz, 50. Ugarov, 58. Gračiov, rozhodujúci sam. nájazd Hodgman – 6. a 40. Panarin, 10. Burdasov, 47. Kučeriavenko

Metallurg Novokuzneck – Atlant Mytišči 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 23. Lapenkov, 56. Vyglazov – 4., 16. a 60. O. Jašin, 35. Batyršin, 37. Michnov

Sibir Novosibirsk – Severstaľ Čerepovec 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 23. a 42. Nesterov – 32. Andersén, 37. a 58. Nikoncev

Salavat Julajev Ufa – Dynamo Riga 4:3 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Góly: 3. Mereskin, 20. ZÁBORSKÝ, 22. Mirnov, 64. Filatov – 27. MARCEL HOSSA, 37. Indrašis, 46. Bukarts (HAŠČÁK)

Traktor Čeľabinsk – HC Lev Praha 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Bulis, 43. Kontiola – 40. J. Novotný, 55. Ullström, rozhodujúci sam. nájazd Klepiš

Neftechimik Nižnekamsk – CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 53. Alševskij – 6. A. Frolov, 35. D. Denisov, 47. Neprijajev, 52. A. Morozov Rastislav Staňa (CSKA) nechytal.

Viťaz Podoľsk – Barys Astana 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 55. Soloduchin – 59. Dawes, rozhodujúci sam. nájazd Hamill

Torpedo Nižnij Novgorod – Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Krasnoslo­bodcev, 13. Hietanen, 60. Salminen, rozhodujúci sam. nájazd Paršin – 3. Malychin, 38. Megalinskij, 49. Černov

Ak Bars Kazaň – Jugra Chanty-Mansijsk 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 21. Kirill Petrov, 38. Kirill Petrov, 48. Svitov, 52. Burmistrov – 23. Buľanskij, 50. Gusev

Dynamo Moskva – Avangard Omsk 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)
Góly: 20. Karpov, 25. Glazačev, 30. Babenko, 36. Babenko, 48. Kvapil, 51. Babenko – 2. RUŽIČKA, 17. D. Siomin, 23. RUŽIČKA, 31. Perežogin (BARANKA)

13. Spartak M. 53 12 4 3 4 2 28 102:145 56
14. Minsk 53 13 1 3 3 3 30 102:159 53

2. marca 2014: Slovan BA – Spartak Moskva 0:3
26. februára 2014: Slovan BA – Dynamo Minsk 4:3 sn
28. januára 2014: Dynamo Moskva – Slovan BA 2:3
26. januára 2014: Podoľsk – Slovan BA 1:2 sn
24. januára 2014: Nižnij Novgorod – Slovan BA 2:3
22. januára 2014: Kazaň – Slovan BA
19. januára 2014: Slovan BA – Novokuzneck 2:3
17. januára 2014: Slovan BA – Vladivostok 1:6