Aj po zápase blúdim myšlienkami po ľade, vraví Juraj Mikúš

Presilovkovým gólom na 2:4 naštartoval Slovan k veľkému obratu. "Ak budeme hrať, tak ako v druhej a tretej tretine proti Traktoru, máme šancu aj proti Levu," myslí si 26-ročný center Juraj Mikúš, ktorý v pražskom klube odohral časť minulej sezóny.

14.10.2013 16:34
Juraj Mikúš Foto: ,
Juraj Mikúš

Ako sa vám zaspávalo po víťaznom zápase proti Čeľabinsku?
Hrali sme síce trochu skôr ako zvyčajne, ale aj tak zaspal až neskoro v noci. Zápasy bývajú nabité emóciami, ťažko sa mi po nich usína.

Zvyknete si v hlave ešte premietať zápasový film?
Nemal by som, ale myšlienky mi stále zablúdia na ľad. Rozmýšľam nad šancami, ktoré som nepremenil, nad akciami nášho útoku, či sme niektorú nemohli zvládnuť lepšie. Potom si poviem, že je to len šport a podarí sa mi zaspať.

Mátal vás moment, keď ste pri nájazde na brankára Garnetta zlomili hokejku a nezakončili?
Ten nie. To bola smola, ktorú som nevedel ovplyvniť. Chcel som dať do zakončenia viac sily, umiestniť puk brankárovi nad lapačku a zlomil som hokejku.

Čo spraví s mužstvom víťazstvo po takomto priebehu?
Určite pomôže. Chceli sme doma potvrdiť víťazstvá s Magnitogorskom aj Ufou a keby sme vysoko prehrali, tak si to pokazíme.

Bol v kabíne po prvej tretine veľa kriku?
Nerád by som rozoberal, čo sa dialo v kabíne, ale ticho tam nebolo. Tréner nám od srdca povedal pár postrehov a bolo na nás, či hodenú rukavicu zodvihneme.

Vnímajú hráči derby proti Levu Praha ako výnimočný zápas?
Ako kto, ale asi áno. Väčší náboj má však pre fanúšikov, ktorí ho berú veľmi prestížne.

A vy?
Pre mňa je Lev už minulosť.

Ste s niekým z bývalých pražských spoluhráčov v kontakte?
Mám tam kamarátov, ale naposledy sme sa videli ešte v máji. Nevoláme si ani nepíšeme.

S kým ste v Prahe najlepšie vychádzali?
S českými hráčmi, ktorých tam už však veľa nezostalo a s Ďurom Mikušom.

Český tím má nabitý káder, je favoritom?
Určite, ale na ľade nemusia papierové predpoklady platiť. Ak budeme hrať, tak ako v druhej a tretej tretine proti Traktoru, máme šancu.

S obrancom Jurajom Mikušom máte veľmi podobné mená. Zažívali ste v Leve vďaka tomu úsmevné historky?
Najmä na ruských letiskách sa občas vyskytol problém pri odlete. Párkrát sa stalo, že druhého z nás už úradníci nechceli pustiť. Zdalo sa im podozrivé, že prišiel človek s rovnakým menom, ešte aj ročník narodenia máme podobný. Väčšinou som musel vysvetľovať ja, lebo Ďuro bol rýchlejší. A potom ešte klasika – fanúšikovia mi dávali na podpis jeho kartičky a naopak.