Medveščak zdolal Minsk, ktorému nepomohol ani gól Surového

Ani gól slovenského útočníka Tomáša Surového nestačil Dynamu Minsk na víťazstvo proti chorvátskemu tímu Medveščak Záhreb v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

09.10.2013 20:53 , aktualizované: 23:04
Tomáš Surový Foto:
Tomáš Surový.

Po góle 32-ročného banskobystrického rodáka viedlo Dynamo v 14. min už 2:0, ale hostia dokázali vyrovnať do konca riadneho hracieho času zásluhou zámorskej dvojice Vesce – Kane. O víťazstve Záhrebu rozhodol v druhej minúte predĺženia Kanaďan Jonathan Cheechoo.

V dueli Dynamo Riga – Salavat Julajev Ufa si dve asistencie pripísal krídelník Marcel Hossa, v oboch prípadoch prihrával na gól Matovi Robinsonovi. Lotyšské družstvo však podľahlo najbližšiemu súperovi bratislavského Slovana 2:5. Pražský Lev si zásluhou gólov Jakuba Klepiša a Michala Řepíka poradil s Nižnekamskom 2:0.

Výsledky KHL:

Severstaľ Čerepovec – Amur Chabarovsk 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Góly: 19. Videll, 20. Kovyršin, 48. Berdnikov – 21. Muršak, 28. V. Loginov

Lokomotiv Jaroslavľ – Admirál Vladivostok 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 9. Ullström, 12. K. Kapustin, 33. Vasiljev, 38. Averin

Atlant Mytišči – Metallurg Novokuzneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. Sošnikov, 39. Trubačov – 44. McLean

CSKA Moskva – Traktor Čeľabinsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 56. Saprykin – 11. a 60. A. Kosticyn, 21. Dugin
Rastislav Staňa (CSKA Moskva) odchytal celý duel.

Dynamo Riga – Salavat Julajev Ufa 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Góly: 15. Robinson (MARCEL HOSSA), 26. Robinson (MARCEL HOSSA) – 5. Filatov, 29. Dubrovskij, 39. Mirnov, 40. Hartikainen, 52. Slepyšev

SKA Petrohrad – Sibir Novosibirsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 8. Martensson – 43. Lekomcev, rozhodujúci sam. nájazd premenil Kugryšev

Dynamo Minsk – Medveščak Záhreb 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 7. Stas, 14. SUROVÝ – 18. Vesce, 27. B. Kane, 62. Cheechoo

HC Lev Praha – Neftechimik Nižnekamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 39. Klepiš, 49. Řepík

Viac na túto tému: #KHL #Medveščak Záhreb #Dynamo Moskva