Biedna forma v rozhodujúcej fáze ligy. Liverpool i United opäť zakopli, Dúbravka pri jasnej výhre strák

Futbalisti FC Liverpool opäť zakopli v boji o majstrovskú trofej v anglickej Premier League.

27.04.2024 16:59 , aktualizované: 18:45
Jurgen Klopp, Mohamed Salah Foto:
Končiaci tréner Liverpoolu Klopp v ostrej diskusii so Salahom.

V sobotnom dueli 35. kola remizovali s West Hamom 2:2 a v tabuľke figurujú na treťom mieste so 75 bodmi. Na vedúci Arsenal, ktorý má zápas k dobru, strácajú dva body.

Obhajcovia titulu z Manchestru City sú druhí so 76 bodmi. Oproti „The Reds“ však odohrali o dve stretnutia menej.

Liverpool sa napriek územnej i streleckej prevahe v prvom polčase nevedel presadiť, do vedenia išli „kladivári“ vďaka zásahu Jarroda Bowena.

Kai Havertz Čítajte viac Preto ich volajú kanonieri. Arsenal v derby nemilosrdne zvalcoval Chelsea a živí šance na titul

Po zmene strán vyrovnal Andrew Robertson a po vlastnom góle Alphonsea Areolu v 65. minúte viedli zverenci trénera Jürgena Kloppa. Deľbu bodov zariadil v 77. minúte Michail Antonio.

Liverpool zvíťazil v uplynulých piatich ligových dueloch len raz, na konte má remízu s Manchestrom United (2:2) a prehry s Crystal Palace (0:1) i Evertonom (0:2).

Súboj o šiestu priečku tabuľky zostáva otvorený, keďže Manchester United remizoval s Burnley 1:1.

Zverenci trénera Erika ten Haga išli do vedenia v 79. minúte, keď sa po chybe v rozohrávke hostí presadil Brazílčan Antony, v drese hostí však o pár minút premenil pokutový kop Zeki Amdouni.

Na siedmom mieste figurujú o bod za Manchestrom hráči Newcastlu United, ktorí zdolali posledný Sheffield vysoko 5:1. Dvoma gólmi k tomu prispel švédsky útočník Alexander Isak.

V základnej zostave „strák“ opäť nastúpil slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý zaskakuje za zraneného Nicka Popea. Sheffield definitívne zostúpil do druhej ligy.

Brankár Marek Rodák v drese Fulhamu opäť sedel na lavičke náhradníkov, v prebiehajúcej sezóne neštartoval ani v jednom ligovom stretnutí.

Jeho spoluhráči remizovali s Crystal Palace 1:1. Nováčik z Lutonu podľahol Wolverhamptonu 1:2.

Everton zdolal Brentford 1:0 gólom Idrissu Gueyeho.

Premier League – 35. kolo:
West Ham United – FC Liverpool 2:2 (1:0)
Góly: 43. Bowen, 77. Antonio – 48. Robertson, 65. Areola (vl.)

FC Fulham – Crystal Palace 1:1 (0:0)
Góly: Muniz – 87. Schlupp
/M. Rodák sedel na lavičke náhradníkov/

Manchester United – FC Burnley 1:1 (0:0)
Góly: 79. Antony – 87. Amdouni (z 11 m)

Newcastle United – Sheffield United 5:1 (1:1)
Góly: 26. a 61. Isak, 54. Guimaraes, 65. Osborn (vl.), 72. Wilson – 5. Ahmedhodžič