Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dištanc a mastná pokuta. Brankár bol potrestaný za objatie fanúšičky, ktorej chýbal hidžáb

Brankára iránskeho futbalového klubu FC Esteghlal Hosseina Hosseiniho potrestala Iránska futbalová federácia (FFIRI) dištancom na jeden duel a pokutou 4400 eur za to, že v dueli iránskej najvyššej súťaže Persian Gulf Pro League objal fanúšičku, ktorá vbehla na hraciu plochu.

23.04.2024 14:26
Hossein Hosseini Foto:
Hossein Hosseini si zachytal aj na MS 2022 v Katare.
debata

Indicent sa odohral ešte 12. apríla v súboji Esteghalu s mestským rivalom z Teheránu Aluminium Akra. Informáciu priniesol španielsky denník Marca na svojom webe.

Fanúšička vstúpila na hraciu plochu bez hidžábu, teda pokrievky hlavy. To vyvolalo búrlivú reakciu divákov na tribúne aj usporiadateľov priamo na trávniku.

Hosseini sa ženy zastal a krátko ju dokonca priateľsky objal. Brankára Hosseiniho následne bezpečnostné zložky odviedli do útrob štadióna.

Iránske ženy majú od konca roku 2019 opätovne možnosť navštevovať futbalové stretnutia, pričom takmer štyri dekády predtým im to nebolo umožnené.

O zrušenie zákazu sa v značnej miere postarala Saha Jodayariová, ktorá sa v septembri 2019 upálila priamo na štadióne Esteghalu.

Išlo o ultimátnu formu protestu voči možnému trestu polročného väzenia za to, že sa pokúsila na štadión dostať v prestrojení za muža. Jej smrť sa stala symbolom boja iránskych žien za rovnoprávnosť.

Zlatan Ibrahimovič a Helena Segerová Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Švédsky veterán Zlatan Ibrahimovič je...
debata chyba
Viac na túto tému: #trest #Irán #fanúšička #dištanc #objatie #hidžáb #Hossein Hosseini