Nevydarený večer brankára Dúbravku. Po prehre s Chelsea patril v hodnotení k tým najhorším

Futbalisti Newcastlu United v zostave so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom prehrali v dohrávke 28. kola Premier League na pôde Chelsea 2:3.

11.03.2024 23:02
Martin Dúbravka Foto:
Martin Dúbravka inkasoval proti Chelsea trikrát. Víťazný gól za chrbát slovenského brankára strelil Mychajlo Mudryk.

Newcastlu patrí napriek prehre v tabuľke naďalej desiate miesto, no ich pondelkový súper im už poriadne dýcha na chrbát. Chelsea je totiž jedenásta a na „straky“ stráca už iba bod.

Slovenský brankár neprežil práve vydarený večer. Loptu lovil zo siete už po prvej strele na bránku, keď sa umným tečom presadil útočník Nicolas Jackson.

Italy Soccer Champions League Čítajte viac Presvedčil aj Škriniara. Calzona ratuje Neapol, šéf SSC ho motivuje miliónmi

Chelsea mala počas prvého polčasu prevahu, o to prekvapujúcejšie bolo vyrovnanie Newcastlu z kopačky Alexandra Isaka. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, domáci sa dostali do dvojgólového vedenia po strelách Cola Palmera a Mychajla Mudryka. V závere korigoval na konečných 2:3 Jacob Murphy.

Aj kvôli viacerým chybám obrany Newcastlu nebol tentokrát Dúbravka oporou svojho tímu. V hodnotení portálu whoscored.com patril dokonca k vôbec najhorším. Dostal známku 6,14 a z tímu hostí obstál horšie už len pred Slovákom hrajúci švajčiarsky stredný obranca Fabian Schär (5,80).