Česi zotreli Slovákov, ktorí neštípali. Hovoria o prízrakoch a zaváhaniach. Dali im mizerné známky

Bol to ďalší diel veľkej bitky o titul. Na rozdiel od slovenskej futbalovej ligy je česká mimoriadne dramatická. Aspoň čo sa týka boja o majstrovskú trofej.

06.03.2024 09:53
haraslín, schranz Foto:
Lukáš Haraslín zo Sparty v súboji s Ivanom Schranzom zo Slavie.

Rozdiel medzi Spartou a Slaviou zostal aj po víkendovom derby na Letnej štvorbodový. V prospech obhajcu.

Duel nezmieriteľných rivalov sa skončil bezgólovou remízou. Lepšie výkony ako hráči podali fanúšikovia na tribúnach.

Zápasu chýbali nielen góly, ale aj samotné šance. Napokon, pomer striel na bránku bol po deväťdesiatich minútach veľmi podpriemerný – 1:2.

Poklady ligy. Ktorí hráči odišli za milióny? Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Nie je to pravidlo, no aj zo slovenskej ligy...

Experti za riekou Morava sa zhodli, že išlo o šachovú partiu, ktorej niečo chýbalo. Vrátane lepších individuálnych výkonov.

Do priemeru tentoraz zapadli aj slovenskí reprezentanti, ktorí zasiahli do vcelku nudného deja. Napokon, ani jeden z trojice Lukáš Haraslín (Sparta), Ivan Schranz a Michal Tomič (obaja Slavia) neodohral kompletnú minutáž.

Prví dvaja síce nastúpili na ihrisko od začiatku, no Haraslín ho opustil v 78. minúte, Schranz vynechal celý druhý polčas. Tomič na trávnik vybehol na záverečnú štvrťhodinu.

„Schranz je špecialista na Spartu, no tentoraz sa nepresadil. Gólovo ani herne. Na ihrisku pôsobil ako prízrak a dal o sebe vedieť len žltou kartou,“ píše k výkonu reprezentačného útočníka portál isport.cz.

Tridsaťročnému zakončovateľovi dal päťku – z desiatich možných bodov.

Slovan Bratislava Čítajte viac Zahrá si ešte niekedy Slovan v Prahe? Stop! Je to nemožné. Zbytočné vírenie vody, lebo k tomu už nikdy nedôjde

Ešte horšie dopadol jeho klubový spoluhráč Tomič.

„S Davidom Douděrom hrá o post pravého obrancu. Opäť však potvrdil, že je na jar až ten druhý v poradí. Haraslínova najväčšia šanca prišla práve po jeho zaváhaní,“ komentuje jeho výkon isport.cz a pridáva k nemu štvorku.

Najlepšie zo Slovákov obišiel Haraslín. Hoci…

„Nedostal sa do tempa. Súper mu nedal dostatočný priestor, aby mohol uštipnúť. Do šance sa dostal až tesne prd striedaním, no bránku minul,“ hodnotí český web.

Výkon Haraslína ocenil veľmi priemernou šestkou.

Viac na túto tému: #AC Sparta Praha #Lukáš Haraslín #česká liga #Ivan Schranz #SK Slavia Praha