Leverkusen vyučoval bavorský veľkoklub. Bayern s debaklom, titul sa mu vzďaľuje

Futbalisti Bayeru Leverkusen zostávajú aj po 21. kole Bundesligy nezdolaní. V sobotňajšom šlágri najvyššej nemeckej súťaže zvíťazili nad úradujúcim šampiónom Bayernom Mníchov 3:0 a zvýšili pred ním náskok na čele tabuľky na päť bodov.

10.02.2024 20:56
Xabi Alonso Foto:
Strojcom veľkých víťazstiev Bayeru Levekusen je španielsky tréner Xabi Alonso.

Leverkusen otvoril skóre v 18. minúte. Stanišič po krížnej prihrávke Andricha poslal loptu z hranice malého vápna za chrbát Neuera, ktorý napriek problémom s kolenom stál v bránke Bayernu.

Stanišič sa z gólu netešil, keďže v Leverkusene je na hosťovaní práve z Bayernu. Taktický prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu v šestnástkach.

Krátko po zmene strán zvýšil náskok „farmaceutov“ Grimaldo, ktorý si po ukážkovej prienikovej prihrávke od Tellu zblízka vychutnal Neuera – 2:0.

Jude Bellingham Čítajte viac Senzácia sezóny na kolenách. Real Madrid sa s Gironou nemaznal, dvojgólový Bellingham

Tretí gól mohol pridať v 88. minúte Frimpong, radosť mu prekazila žrď. V nadstavenom čase však striedajúci Holanďan spečatil hladký triumf domácich. Hráči Bayernu boli vpredu neškodní, Hradeckého ohrozili počas celého zápasu jedinou strelou do priestoru bránky.

Leverkusen je na dobrej ceste, aby ukončil hegemóniu Bayernu v nemeckej lige. Bavorský tím ju od roku 2013 vyhral nepretržite jedenásťkrát a celkovo rekordných 33-krát.

VfL Bochum v základnej zostave s Matúšom Berom remizoval na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:1. Slovenský reprezentant odohral celý zápas, v nadstavenom čase inkasoval žltú kartu za nešportové správanie. Bochum získal dôležitý bod, zo 14. miesta tabuľky ho od barážovej priečky delí sedem bodov.

Werder Brémy podľahol doma Heindenheimu 1:2 a nenatiahol sériu víťazstiev na štyri. Nováčikovi súťaže zároveň umožnil dostať sa pred neho na 8. miesto, Werder je desiaty. Lipsko nevyužilo príležitosť odviezť si z Augsburgu všetky tri body po tom, ako Lois Openda nepremenil v závere jedenástku. Duel sa skončil remízou 2:2.

Bernát Lavrinčík Čítajte viac Prekvapenie v Ružomberku, Trnava nedala ani gól. Dunajská Streda sa doma vytrápila

Fanúšikovia sa v sobotu na viacerých štadiónoch postarali o prerušenie zápasov. Na protest proti predaju časti vysielacích práv externému investorovi zo strany vedenia Nemeckej futbalovej ligy (DFL) vyjadrili hromadný nesúhlas hádzaním tenisových loptičiek na hraciu plochu.

V hre sa pokračovalo až po odstránení nežiaducich predmetov, čo v prípade duelu Unionu Berlín s Wolfsburgom (1:0) znamenalo desiatky minút a poriadny sklz. Wolfsburgu sa nedarí, v lige nevyhral od 16. decembra a v tabuľke sa prepadol na 12. priečku.