Šláger rozhodla kolosálna chyba defenzívy Liverpoolu, zabrali aj United. Chelsea zostrelil hetrik Cunhu

Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali v šlágri 23. kola Premier League nad Liverpoolom 3:1.

04.02.2024 19:41 , aktualizované: 19:45
843437710 Foto:
Martinelli a Odegaard sa tešia z druhého gólu.

V neúplnej tabuľke tak poskočili na druhé miesto a stratu na vedúcich „The Reds“ stiahli na dva body. Tretí Manchester City má na vedúci tím päťbodové manko a oproti súperom dva zápasy k dobru.

Domáci išli do vedenia v 14. minúte. Kai Havertz najprv neprekonal brankára Alissona, na druhýkrát sa to podarilo Bukayovi Sakovi.

Hostia vyrovnali so šťastím, keď si obrana Arsenalu nepostrážila húževnatého Luisa Diaza, ktorý nastrelil v skrumáži do Gabrielovej ruky loptu a tá sa odrazila do siete.

liver - chelsea  1 Čítajte viac Anglický ligový šláger Medzi Arsenalom a Liverpoolom sme sledovali ONLINE

Víťazný gól v podaní Gabriela Martinelliho zas padol do prázdnej brány po veľkom nedorozumení medzi Alissonom a Virgilom van Dijkom.

Jeho tím uľahčil súperovi cestu za plným bodovým ziskom v 88. minúte, keď dostal druhú žltú kartu Ibrahima Konate.

Početnú výhodu o chvíľu využil striedajúci Leandro Trossard, ktorý nasadil brazílskemu brankárovi „jasličky“. Liverpool tak prišiel o sériu jedenástich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach.

V ďalšom zápase zvíťazil Manchestru United nad West Hamom 3:0. Víťazný gól vsietil už po necelej polhodine hry Rasmus Höjlund a ďalšie dva pridal po prestávke Alejandro Garnacho.

843404822 Čítajte viac Po centri Suslova sa v Neapole schyľovalo k senzácii, obhajca titulu s Lobotkom zápas otočil v závere

Domáci tak zvládli priamy súboj o šieste miesto a prerušili súperovu šnúru šiestich duelov bez prehry.

V stretnutí o desiate miesto v Londýne bol zas úspešnejší Wolverhampton, ktorý vyhral na pôde Chelsea 4:2.

Hetrikom sa blysol Matheus Cunha – najprv odpovedal na úvodný gól v podaní Colea Palmera a po prestávke pridal ďalšie dva presné zásahy.

K Chelsea sa priblížil dvanásty Bournemouth, keď remizoval 1:1 s Nottinghamom. Ten sa vzdialil na dva body od zóny zostupu, no v nedeľňajšom zápase nevyužil početnú prevahu po vylúčení Philipa Billinga.

sumáre – 23. kolo:
Arsenal – Liverpool 3:1 (1:1)
Góly: 14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2. Trossard – 45.+3 Gabriel. ČK: 88. Konate (Liverpool, po 2. ŽK)

AFC Bournemouth – Nottingham Forest 1:1 (1:1)
Góly: 5. Kluivert – 45. Hudson-Odoi. ČK: 84. Billing (Bournemouth)

FC Chelsea – Wolverhampton Wanderers 2:4 (1:2)
Góly: 19. Palmer, 86. Silva – 22., 63. a 82. Cunha (tretí z 11 m), 43. Disasi (vlastný)

Manchester United – West Ham United 3:0 (1:0)
Góly: 49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund

Zárobky futbalových klubov v sezóne 2022/2023 Fotogaléria - 23 fotiek Všetky fotky
Ktoré kluby v minulej sezóne zarobili najviac?...
Viac na túto tému: #futbal #Premier League #Liverpool FC #Arsenal FC