Po centri Suslova sa v Neapole schyľovalo k senzácii, obhajca titulu s Lobotkom zápas otočil v závere

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v zápase 23. kola talianskej Serie A nad Hellasom Verona 2:1. Tri body pre domácich zachránil v 87. minúte Kviča Kvaracchelia.

04.02.2024 17:17
843404822 Foto:
Suslov stíha Lobotku.

V zápase nastúpili aj traja Slováci. Za domácich bol v základe Stanislav Lobotka, na druhej strane hrali od začiatku Ondrej Duda a Tomáš Suslov, ktorý mal asistenciu.

Na Štadióne Diega Armanda Maradonu sa schyľovalo k senzácii. Hostia išli do vedenia v 72. minúte po hlavičke Diega Coppolu, ktorý usmernil do brány center z priameho kopu v podaní Suslova.

liver - chelsea Čítajte viac Ligový súboj troch Slovákov v dresoch Neapolu a Verony sme sledovali ONLINE

K štandardke prišlo po faule na Dudu. Po vydarenej kombinácii však vyrovnal Cyril Ngonge a plný bodový zisk zaistil úradujúcim majstrom Kvaracchelia výstavnou strelou pod brvno spoza šestnástky.

SSC poskočilo v neúplnej tabuľke na siedme miesto, Verona je v zóne zostupu o skóre za Cagliari.

FC Turín remizoval so Salernitanou 0:0. Domáci tak zostali na desiatom mieste a sú o dva body za Fiorentinou.

Salernitana ukončila sériu piatich prehier a na poslednej priečke sa priblížila k hranici zostupu na päť bodov. V jej tíme chýbal pre zranenie Slovák Norbert Gyömbér.

Futbalisti Interu Miláno zvíťazili nad Juventusom Turín 1:0. Jediný gól stretnutia padol v 37. minúte, keď sa lopta odrazila do brány od obrancu hostí Federica Gattiho.

Domáci tak bodovali v 251. Derby d'Italia naplno a zvýšili svoje vedenie v tabuľke práve pred Juventusom na štyri body. Oproti turínskemu súperovi majú navyše aj zápas k dobru.

23. kolo – sumáre:
SSC Neapol – Hellas Verona 2:1 (0:0)
Góly: 79. Ngonge, 87. Kvaracchelia – 72. Coppola
/S. Lobotka hral do 84. minúty a dostal ŽK – O. Duda hral do 86. minúty, T. Suslov hral do 82. minúty, mal asistenciu a dostal ŽK/

FC Turín – US Salernitana 0:0

Inter Miláno – Juventus Turín 1:0 (1:0)
Gól: 37. Gatti (vlastný)