Šialený záver v Premier League. Man Utd stratil dvojgólové vedenie, vykúpil ho 18-ročný mladík

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v dramatickom stretnutí 22. kola Premier League na pôde Wolverhamptonu Wanderers 4:3. Hrdinom zápasu bol 18-ročný autor víťazného zásahu v siedmej minúte nadstaveného času Kobbie Mainoo.

01.02.2024 23:26
Kobbie Mainoo Foto:
Manchester United zachránil v záverečných minútach 18-ročný Kobbie Mainoo.

Manchester United mal pritom väčšinu času zápas pod kontrolou. Vyhrával 2:0 a ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času aj 3:1. No o tri body takmer prišiel.

V 85. minúte totiž znížil na rozdiel gólu Kilman v piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 3:3 Neto. Červení diabli sa však nenechali vykoľajiť a zodpovednosť na seba zobral tínedžer Mainoo.

818353739 Čítajte viac Sevilla zrejme oklamala Valenciu a Boženíkov prestup do La Ligy stroskotal

V siedmej z deviatich nadstavených minút sa zbavil troch súperov a technickou strelou umlčal domácich priaznivcov na štadióne Molineux. Manchestru United tak patrí v tabuľke siedme miesto o bod za West Hamom. Wolverhampton utrpel prvú prehru od 17. decembra a je na 11. priečke.

Futbalisti West Hamu United remizovali vo štvrtkovom zápase 22. kola Premier League s Bournemouthom 1:1 a v tabuľke zotrvali na šiestom mieste.

Premier League – 22. kolo:
West Ham United – AFC Bournemouth 1:1 (0:1)
Góly: 61. Ward-Prowse (z 11 m) – 3. Solanke

Wolverhampton Wanderers – Manchester United 3:4 (0:2)
Góly: 71. Sarabia (z 11 m), 85. Kilman, 90.+5 Neto – 5. Rashford, 22. Höjlund, 75. McTominay, 90.+7 Mainoo