Kuriozita v Bundeslige. Štvrtého rozhodcu vybrali spomedzi divákov

Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili úlohu favorita a zvíťazili v sobotňajšom zápase 19. kola Bundesligy na pôde Augsburgu 3:2.

27.01.2024 18:31 , aktualizované: 28.01.2024 19:43
Harry Kane Foto:
Kanonier Bayernu Mníchov Harry Kane sa teší z gólu do siete FC Augsburg.

Bayern sa v neúplnej tabuľke dotiahol na rozdiel bodu na vedúci Bayer Leverkusen, ktorý sa večer stretol s Borussiou Mönchengladbach (18.30 h).

Bayern mohol od 12. minúty prehrávať, no gól Elvisa Rexhbecaja neplatil pre ofsajd. Obhajcov titulu následne v 23. minúte poslal do vedenia premiérovým presným zásahom v Bundeslige devätnásťročný stredopoliar Aleksandar Pavlovič.

Radosť z úvodného gólu stlmilo zranenie Kingleyho Comana, ktorému pri gólovej akcii nepríjemne prisadol ľavý členok Phillip Tietz a francúzsky krídelník opustil ihrisko krívajúc za pomoci klubových lekárov. Do polčasu zabezpečil Bayernu dvojgólové vedenie Alphonso Davies a Bavorov nevykoľajilo ani zníženie po zmene strán, o ktoré sa postaral Ermedin Demirovič.

Náskok dvoch gólov vrátil hosťom v 58. minúte svojim 23. presným zásahom v sezóne najlepší ligový kanonier Harry Kane. Duel ešte zdramatizoval v štvrtej minúte nadstavenia z pokutového kopu Demirovič, no domáci už vyrovnať nedokázali.

koláž Čítajte viac Slávny tréner Wenger priznal: Prvý bol Vengloš, otvoril mi dvere

Zaujímavý moment priniesol duel medzi Wolfsburgom a 1. FC Kolín (1:1). Hosťujúci obranca Max Finkgrafe v 14. minúte trafil loptou priamo do tváre asistenta rozhodcu Thorbena Siewera, ktorý v stretnutí nemohol pokračovať.

Na čiare ho nahradil štvrtý arbiter Nicolas Winter a domáci hlásateľ hľadal náhradníka za Wintera v radoch fanúšikov. Po bizarnej výzve, aby sa prihlásili všetci diváci, ktorí sú držiteľmi rozhodcovskej licencie, prevzal úlohu štvrtého rozhodcu Tobias Krull.

Tridsaťdvaročný brankár miestneho klubu MTV Gifhorn z amatérskej súťaže sa prezliekol do čiernej športovej súpravy a pripojil sa k rozhodcovské­mu tímu.

Domáci triumf VfB Stuttgart nad RB Lipsko (5:2) režíroval autor hetriku Deniz Undav. Hostia zaznamenali tretiu ligovú prehru za sebou, vďaka čomu sa štvrtému Lipsku vzdialil práve tretí Stuttgart na rozdiel štyroch bodov.

V nedeľňajšom zápase 19. kola nemeckej Bundesligy zvíťazili futbalisti Unionu Berlín nad posledným tímom tabuľky SV Darmstadt 98 1:0. Union si v boji o záchranu polepšil, figuruje na 15. mieste tabuľky. Klub z hlavného mesta má o päť bodov viac a o zápas menej ako za ním sa nachádzajúci 1. FC Kolín.
Kanonier Niclas Füllkrug zaznamenal hetrik v drese Borussie Dortmund, ktorá zvíťazila nad VfL Bochum 3:1 a posunula sa v tabuľke na štvrté miesto o skóre pred RB Lipsko. Bochum, za ktorý odohral celý zápas slovenský reprezentant Matúš Bero, je štrnásty.

Bundesliga – 19. kolo

NEDEĽA

Borussia Dortmund – VfL Bochum 3:1 (1:1)
Góly: 7., 72. a 90.+1 Füllkrug (prvý a tretí z 11 m) – 45. Schlotterbeck (vlastný)
/M. Bero (Bochum) odohral celý zápas/

Union Berlín – SV Darmstadt 98 1:0 (0:0)
Gól: 62. Hollerbach

SOBOTA

FC Augsburg – Bayern Mníchov 2:3 (0:2)
Góly: 52. a 90.+4 Demirovič (druhý z 11 m) – 23. Pavlovič, 45.+5 Davies, 58. Kane

TSG 1899 Hoffenheim – 1. FC Heidenheim 1:1 (1:1)
Góly: 45.+7 Kramarič (z 11 m) – 29. Dinkci

VfB Stuttgart – RB Lipsko 5:2 (2:1)
Góly: 30., 56. a 75. Undav, 25. Millot (z 11 m), 48. Leweling – 32. Šeško, 55. Openda

VfL Wolfsburg – 1. FC Kolín 1:1 (1:1)
Góly: 40. Paredes – 38. Alidou

Werder Brémy – SC Freiburg 3:1 (1:1)
Góly: 9. Ducksch (z 11 m), 53. Njinmah, 90.+3 Malatini – 28. Grifo (z 11 m)

Viac na túto tému: #Nemecko #futbal #Bundesliga