Liverpool si upevnil pozíciu lídra v Premier League. Dramatický záver v Sheffielde

Futbalisti Liverpoolu potvrdili úlohu favorita a v nedeľňajšom zápase 21. kola anglickej Premier League triumfovali na pôde Bournemouthu 4:0.

21.01.2024 17:28 , aktualizované: 20:26
Darwin Núñez Foto:
Na štvorgólovom víťazstve sa dvomi zásahmi podieľal útočník Darwin Núñez.

Dva presné zásahy zaznamenali za „The Reds“ útočníci Darwin Nunez a Diogo Jota, pričom všetky padli v druhom polčase. Liverpool má na čele tabuľky päťbodový náskok pred Manchestrom City, ktorý má však zápas k dobru.

West Hamu United remizovali na pôde Sheffieldu United 2:2. Deľbu bodov zabezpečil v 13. minúte nadstaveného času druhého polčasu z pokutového kopu domáci útočník Oliver McBurnie.

„Kladivári“ prišli o plný bodový zisk v divokom nadstavenom čase. V jeho prvej minúte predviedol likvidačný zákrok Rhian Brewster, ktorému najskôr hlavný arbiter Michael Salisbury udelil iba žltú kartu, no po vzhliadnutí VAR-u videl útočník Sheffieldu červenú.

Dani Carvajal Čítajte viac Real Madrid prehrával s outsiderom už 0:2, senzáciu odvrátil. Drámu zažila aj Barcelona

Duel nedohral za hostí ani český obranca Vladimír Coufal, ktorý išiel predčasne pod sprchy v siedmej minúte nadstavenia. Pôvodných šesť nadstavených minút sa tak natiahlo a v závere Salisbury nariadil veľmi prísnu penaltu pre domácich.

Vysoký center sa snažil vyboxovať brankár Alphonse Areola, ktorý sa však v súboji stretol s nabiehajúcim McBurniem. Areola sa navyše pri strete zranil a do brány musel prísť 38-ročný Lukasz Fabianski, ktorý nedokázal jedenástku zneškodniť.

Premier League – 21. kolo:
AFC Bournemouth – FC Liverpool 0:4 (0:0)
Góly: 49. a 90.+3 Nunez, 70. a 79. Jota

Sheffield United – West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 44. Brereton Diaz, 90.+13 McBurnie (z 11 m) – 28. Cornet, 78. Ward-Prowse (z 11 m). ČK: 90.+1 Brewster – 90.+7 Coufal po 2. ŽK