Barcelona si podelila body s Valenciou. Katalánci sa vyšvihli v tabuľke nahor, na Real však stále strácajú

Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom dueli 17. kola španielskej La Ligy na ihrisku FC Valencia 1:1. Skóre otvoril po prestávke útočník hostí Joao Felix, o vyrovnanie sa postaral v 70. minúte Hugo Guillamon.

16.12.2023 23:06
lewandowski barcelona Foto:
Útočník Barcelony Robert Lewandowski.

Barcelona sa posunula v tabuľke na tretie miesto, keď o bod preskočila Atletico, na druhý madridský tím Real stráca štyri body, obaja konkurenti však majú zápas k dobru. Valencia figuruje na 10. priečke.

V ďalšom zápase Atletico prehralo na pôde Bilbaa 0:2. Domáci potvrdili dobrú formu, trpkosť prehry nespoznali už v siedmom zápase za sebou.

lobotka osimhen Čítajte viac Driblér Osimhen zabezpečil exportný gól, Lobotka pomohol Neapolu k triumfu nad Cagliari

Madridčania nezabodovali druhýkrát z uplynulých troch ligových stretnutí.

Hráči FC Sevilla pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, v sobotu podľahli doma Getafe 0:3. V sezóne dosiaľ zabodovali naplno iba dvakrát, na víťazstvo čakajú už desať duelov.

Celta Vigo zdolala v zápase zostupom ohrozených mužstiev Granadu 1:0. Ukončila tak šnúru 12 duelov bez plného bodového zisku, Granada natiahla sériu bez víťazstva na 14 stretnutí.