Driblér Osimhen zabezpečil exportný gól, Lobotka pomohol Neapolu k triumfu nad Cagliari

Futbalisti Neapola si napravili chuť po dvoch prehrách v Serii A a v sobotňajšom stretnutí 16. kola zdolali doma Cagliari 2:1. V zostave tímu spod Vezuvu nechýbal slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel. Za hostí nastúpil od druhého polčasu obranca Adam Obert.

16.12.2023 21:29
lobotka osimhen Foto:
Kamaráti z Neapola, ktorí si na ihrisku rozumejú: Victor Osimhen a Stanislav Lobotka.

Obhajcovia titulu sa ujali vedenia v 69. minúte, keď po kombinačnej akcii skóroval kanonier Victor Osimhen.

Hráči sardínskeho klubu dokázali rýchlo zareagovať a v 72. minúte vyrovnal Leonardo Pavoletti. Víťazný gól Neapola dal po akcii Osimhena v 75. min Chviča Kvaracchelija.

SSC sa v priebežnej tabuľke posunul na štvrté miesto, Cagliari je šestnáste.

Hráči Lecce zvíťazili nad Frosinone 2:1 a ukončili sériu desiatich duelov v súťaži bez výhry.