Giroud zmrazil Neapol dvomi gólmi. Lobotkovi a spol. obrat nevyšiel, Inter sa vzďaľuje

Futbalisti SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovali v nedeľňajšom šlágri 10. kola Serie A s AC Milánom 2:2, keď v druhom polčase stiahli dvojgólové manko. Obhajca titulu stráca na vedúci Inter Miláno už sedem bodov.

29.10.2023 22:47
Stanislav Lobotka Foto:
Stanislav Lobotka odohral v šlágri kola Serie A proti AC Miláno celý zápas.

Hostia mali lepší vstup do stretnutia a po polhodine vyhrávali 2:0, o oba ich góly sa postaral francúzsky útočník Olivier Giroud.

Neapol nastúpil do druhej časti s troma zmenami a obraz hry sa zmenil. Po piatich minútach znížil Matteo Politano a v 63. vyrovnal Giacomo Raspadori. Lobotka odohral celý zápas. V závere videl červenú kartu domáci Natan. Neapol je po remíze štvrtý, štyri body za tretím AC.

ŠK Slovan Čítajte viac Slovan urobil s východniarmi krátky proces. Výhru Trnavy nad Trenčínom režíroval bývalý hráč AS

Futbalisti Interu Miláno potvrdili prvú priečku v Serii A, keď zvíťazili nad AS Rím 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 81. minúte Marcus Thuram. Rimania nenadviazali na predchádzajúce tri triumfy a v tabuľke im patrí 8. miesto.

Hráči Cagliari sa dočkali prvého triumfu v sezóne. V súboji nováčikov zdolali Frosinone 4:3. Duel, v ktorom prehrávali 0:3, zvrátili vo svoj prospech až v nadstavenom čase druhého polčasu, keď sa dvakrát presadil Leonardo Pavolleti.

Striedajúci útočník najprv vyrovnal na 3:3 v 94. minúte po rohovom kope, aby v 96. minúte nezaváhal zblízka, keď mu loptu hlavou ideálne posunul Alberto Dossena. Sardínčania sa odpútali z dna tabuľky, keď preskočili Salernitanu.

10. kolo Serie A:
SSC Neapol – AC Miláno 2:2 (0:2)
Góly: 50. Politano, 63. Raspadori – 22. a 31. Giroud, ČK: 89. Natan (Neapol)
/Lobotka za domácich celý zápas/

Inter Miláno – AS Rím 1:0 (1:0)
Gól: 81. Thuram

AC Monza – Udinese Calcio 1:1 (1:0)
Góly: 27. Colpani – 67. Lucca

Cagliari Calcio – Frosinone Calcio 4:3 (0:2)
Góly: 90.+4 a 90.+6 Pavoletti, 72. Oristanio, 76. Makoumbou – 23. a 37. Soule, 49. Brescianini