V Česku skórovali dvaja Slováci. Zlá správa pre reprezentáciu, Haraslín sa zranil

V nedeľných zápasoch 11. kola najvyššej českej súťaže skórovali dvaja Slováci. Ivan Schranz pomohol Slavii Praha k triumfu 3:2 na pôde Liberca a jeho krajan Erik Jirka premenil penaltu v zápase Plzne proti Jabloncu (3:2).

08.10.2023 17:42 , aktualizované: 20:31
Lukáš Haraslín Foto:
Rozsah zranenia Lukáša Haraslína zatiaľ nie je známy.

Slavia prehrávala v ôsmej minúte 0:2 a na obrat zavelil práve slovenský kanonier. V druhom polčase hral aj jeho spoluhráč Michal Tomič, na druhej strane sa predstavil ďalší Slovák Ľubomír Tupta.

Za Plzeň zas nastúpil V 78. minúte slovenský brankár Marián Tvrdoň, keď nahradil Jindřicha Staněka. Jirka otvoril z bieleho bodu skóre v 22. minúte.

Triumf zaznamenala aj Sparta Praha v základnej zostave so Slovákom Lukášom Haraslínom, v Hradci Králové vyhrala 3:1. Haraslín hral len štrnásť minút, podľa informácií českých médií striedal pre zranenie.

SR Futbal Niké liga 10.kolo Slovan Trenčín BAX Čítajte viac Slovan na víťaznej vlne. Weiss: Som nadšený. DAC aj Trnava sa obávali o výsledok

Sparta si upevnila vedenie v tabuľke, Hradec je desiaty o bod pred Libercom. V základe domácich nastúpili ďalší dvaja Slováci – brankár Pavol Bajza a obranca Samuel Dancák, ktorý striedal v polčase.

O prvý gól v podaní hostí sa postaral ešte v plnom počte Adam Karabec a o dvadsať minút neskôr zaistil aj víťazný. Kontaktný gól vsietil krátko po hodine hry Václav Pilař, no do desiatich minút navrátil Sparte dvojgólové vedenie Jan Kuchta.

sumár – 11. kolo:
FC Viktoria Plzeň – FK Jablonec 3:2 (2:2)
Góly: 22. JIRKA (z 11 m), 38. Mosquera, 46. Vydra – 30. Krulich, 34. Chramosta
/E. Jirka hral celý zápas a dal gól, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) chytal od 78. minúty/

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha 2:3 (2:1)
Góly: 5. Kulenovič, 8. Preisler – 16. SCHRANZ, 53. Van Buren, 87. Zaferis
/L. Tupta hral celý zápas – I. Schanz hral do 84. minúty, dal gól a dostal ŽK, M. Tomič hral od 46. minúty/

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:3 (0:2)
Góly: 64. Pilař – 15. a 34. Karabec, 71. Kuchta. ČK: 19. Olatunji (Sparta, po 2. ŽK)
/P. Bajza odchytal celý zápas, S. Dancák hral do 46. minúty – L. Haraslín hral do 14. mintúy/

Štadióny pre EURO vo Veľkej Británii a Írsku Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky