Slovan na víťaznej vlne. Weiss: Som nadšený. DAC aj Trnava sa obávali o výsledok

Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v 10. kole Niké ligy nad FK Železiarne Podbrezová 3:2. V zápase kole dokázal Slovan na Tehelnom poli zdolať vedúci Trenčín 2:0. Zverenci trénera Vladimíra Weissa sa v tabuľke posunuli na 2. miesto dva body za AS, pričom majú zápas k dobru.

08.10.2023 19:52 , aktualizované: 20:11
SR Futbal Niké liga 10.kolo Slovan Trenčín BAX Foto: ,
Radosť futbalistov Slovana po víťazstve nad AS Trenčín.
debata (3)

Slovan zaznamenal už šieste víťazstvo za sebou vrátane dvoch triumfov v Európskej konferenčnej lige. Naposledy prehral 1:3 na pôde Dunajskej Stredy 17. septembra.

Trenčín utrpel druhú ligovú prehru v sezóne, predtým 12. augusta podľahol Žiline 2:5. „Belasým“ sa už v 13. minúte opäť zranil kapitán Vladimír Weiss, ani táto nepríjemnosť ich však nezastavila na ceste za tromi bodmi.

V 22. minúte otvoril skóre „sviatočný“ strelec Lukáš Pauschek a v 71. minúte spečatil triumf Slovana Aleksandar Čavrič, ktorý prekonal Vozinhu hlavou po centri Tigrana Barseghjana.

Niké liga – 10. kolo:
ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0 (1:0)
Góly: 22. Pauschek, 71. Čavrič. ŽK: Kašia, Bajrič – Ibrahim. Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Poláček, 6283 divákov.
Slovan: Borjan – Pauschek, Kašia (90.+1 Križan), Wimmer, Bajrič – Zmrhal (84. Tolič), Savvidis – Barseghjan, Kucka (90.+1 Lichý), Weiss (13. Strelec) – Čavrič (84. Abubakari)
Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim (62. Hollý), Bariš, Gajdoš, Gong (62. Jude), Soares – Kupusovič (82. Akila)

Hlasy po zápase:
Vladimír Weiss, tréner Slovana: „Som nadšený z oduševneného výkonu našich hráčov, proti výbornému Trenčínu si siahli na dno síl. Bol to pre nás najťažší zápas v lige. Tréner súpera urobil za krátky čas s mužstvom veľkú zmenu. Trenčín je ako vymenený a prevádza dobrý futbal. Ako otec som dnes nešťastný, že sa Vlado opäť zranil, ako tréner sa teším z predvedenej hry a víťazstva. Mám preto zmiešané pocity.“
Ilija Stolica, tréner Trenčína: „V prvom rade gratulujem Slovanu k víťazstvu a prajem mu všetko dobré hlavne v Európe. My sa musíme sústrediť na našu hru, čo sa nám dnes v mnohých momentoch darilo. Chceli dme hrať odvážne a bojovať do poslednej minúty. Mali sme veľa striel, hrali sme dobre, jedine vyšší počet faulov si musím s hráčmi vydebatovať. Bola to však pre nás veľmi dobrá skúsenosť.“

Dunajská Streda sa zahrávala s výsledkom

Futbalisti DAC Dunajskej Stredy zvíťazili nad Podbrezovou 3:2, ale záver stretnutia poriadne zdramatizovali. DAC viedol po góloch Gavriča, Trusu a Gruszkowského pätnásť minút pred koncom už o tri góly, ale napokon sa musel strachovať o výsledok.

Podbrezová totiž v poslednej desaťminútovke znížila zásluhou Sanusiho a Galčíka, no napokon na pôde favorita nebodovala.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová3:2 (1:0)
Góly: 42. Gavrić, 51. Trusa, 75. Gruszkowski – 82. Sanusi, 88. Galčík z 11m, ŽK: Káčer – Bartoš, Bakaľa, ozhodovali: Kružliak – Straka, Vitko, 5184 divákov
DAC: Popović – Pinto, Csinger, Kaša, Andzouana (46. Mendez) – Dimun, Káčer, Ramadan (74. Herc)–Trusa (67. Gruszkowski), Goure (89. Risvanis), Gavrić (89. Barišić)
Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (72. Ďatko), Oravec – Kováčik, Bajo (58. Špyrka), Paraj, Grešák (58. Sansui) – Blahút, Kabongo (72. okunola), Osei (58. Galčík)

Tesná výhra Trnavy, víťazný gól dal Ristovski

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali na pôde MFK Dukla Banská Bystrica 2:1. Zvíťazili tak v treťom stretnutí za sebou a v tabuľke im patrí piate miesto o bod za Žilinou.

Domáci majú po desiatich dueloch pätnásť bodov a figurujú na priebežnej 7. priečka.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Gól: 82. Hlinka – 40. Ofori, 59. Ristovski. Rozhodcovia: Glova – Kmec, Pacák, ŽK: Polievka – Balinovič, Mikovič, Ujlaky.
Banská Bystrica: Hruška – Pišoja (77. Hanes), Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský (70. Ľupták) – Rymarenko, Richtárech (77. Považanec), Hlinka – Acosta (70. Depetris), Polievka
Trnava: Takáč – Ujlaky, Štetina, Djurić – Karhan, Bainović (68. Zeljković), Procházka, Mikovič © (90+2. Kompan Breznik) – Azango (76. Bernát), Ristovski (76. M. Ďuriš), Ofori.

Štadióny pre EURO vo Veľkej Británii a Írsku Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky