Chelsea sa astronomické nákupy nevyplácajú. V derby nestačila na West Ham a v tabuľke jej patrí nelichotivé miesto

Futbalisti West Hamu United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola anglickej Premier League nad londýnskymi rivalmi z Chelsea 3:1. Vydarenú premiéru v novom klube zažil James Ward-Prowse, ktorý prihral na dva góly "kladivárov".

20.08.2023 20:02
Britain Soccer Premier League Foto:
Futbalisti Chelsea nezažívajú ideálny vstup do novej sezóny.

Tie strelili už v siedmej minúte Naif Aguerd a v 53. Michail Antonio. Za hostí sa presadil v 28. minúte Carney Chukwuemeka.

Chelsea mohol pred prestávkou poslať do vedenia Enzo Fernandez, no nepremenil penaltu.

V 67. minúte dostal druhú žltú kartu domáci stopér Aguerd a Chelsea si v závere vypracovala tlak, gól však nestrelila, naopak v nadstavenom čase inkasovala tretí, keď premenil penaltu Lucas Paqueta.

„Blues“ majú na konte iba jeden bod, West Ham je so štyrmi priebežne šiesty.

Hráči Aston Villy vyhrali nad Evertonom vysoko 4:0 a pripísali si prvý triumf v sezóne. Everton je s dvoma prehrami a skóre 0:5 na poslednom mieste tabuľky.

Aston Villa – Everton FC 4:0 (2:0)

Góly: 18. McGinn, 24. Douglas (z 11m), 51 Bailey, 75. Duran

West Ham United – Chelsea FC 3:1 (1:1)

Góly: 7. Aguerd, 53. Antonio, 90.+5 Paqueta (z 11m) – 28. Chukwuemeka, ČK: 67. Aguerd

Viac na túto tému: #Chelsea FC