Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Guardiola sa pustil do Chelsea: Ak by sme robili to, čo oni, médiá by ma zabili

Španielsky futbalový tréner Pep Guardiola z Manchestru City kritizoval vysoké výdavky FC Chelsea na prestupovom trhu. Podpis belgického stredopoliara Romea Laviu za 53 miliónov libier znamená, že londýnsky klub už minul viac ako 850 miliónov libier, odkedy ho minulé leto prevzal majiteľ Todd Boehly.

19.08.2023 15:55
2. Pep Guardiola Foto: ,
Pep Guardiola.
debata (1)

"Nesedel by som tu, keby sme minuli toľko ako Chelsea za dve prestupové obdobia. Médiá by ma zabili. Našou stratégiou je vyhrať, ale nebudeme robiť niečo, čomu neveríme.

A to iba preto, aby sme mali o hráča viac. Je veľa klubov, ktoré sa musia zbaviť mnohých futbalistov, my tento problém našťastie nemáme," uviedol Guardiola pre bbc.com.

Trpisovsky autobus Slavia Čítajte viac Neželané prekvapenie Slavie v Košiciach, fanúšikovia jej označkovali autobus. Český tréner žasol nad štadiónom

Chelsea v tomto prestupovom období doteraz minula približne 400 miliónov libier na osem hráčov, čo je viac ako ktorýkoľvek iný klub v Európe.

Dokonca zatienila Real Madrid, ktorý v roku 2019 minul 292 miliónov libier.

Londýnsky klub investoval do prestupov od mája 2022 857,3 milióna libier, zatiaľ čo prestupové výdavky City v rovnakom časovom horizonte predstavujú 233,2 milióna libier.

Najlepšie zimné prestupy v Premier League Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Koláž Premier League
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Pep Guardiola #Chelsea FC