Ako v najlepších rokoch. Ronaldo žiaril vo finále, teší sa z prvej trofeje v Arábii

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo rozhodol o triumfe Al-Nassr v Arabskom pohári.

13.08.2023 07:21
ronaldo Foto:
Cristiano Ronaldo a jeho reakcia po jednom z gólov vo finále Arabského pohára.

Tridsaťosemročný útočník otočil dvoma gólmi nepriaznivý stav v sobotnom finálovom stretnutí proti Al-Hilal (2:1 pp) napriek tomu, že Al-Nassr dohrával od 71. minúty v desiatich bez vylúčeného Abdulelaha Al-Almriho.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty dokázal v 74. minúte vyrovnať na 1:1 a zápas dospel do predĺženia.

V ňom prišla chvíľa najväčšej hviezdy Al-Nassr v 98. minúte, v ktorej Ronaldo zabezpečil svojmu tímu prvú trofej od januárového príchodu z Manchestru United.

Lionel Messi Čítajte viac Neskutočná forma. Messi je v USA na nezastavenie, predviedol ďalšiu lahôdku

Hlavný arbiter duelu Jiyed Redouane ukázal červenú kartu až trikrát, vo všetkých prípadoch tímu portugalskej hviezdy.

V 78. minúte vylúčil marocký rozhodca aj hráča Nawafa Al-Boushaila z lavičky náhradníkov a zápas na nej nedokončil ani hlavný tréner Luis Castro.

Ronaldo sa presadil v piatich stretnutiach v sérii, dovedna dal v Arabskom pohári šesť gólov a stal sa najlepším strelcom turnaja. Triumf svojho tímu zabezpečil aj v stredajšom semifinále proti Al-Shorta (1:0), keď v 75. minúte premenil pokutový kop.

Dvakrát sa presadil aj v skupine, pričom Al-Nassr postúpil do play off vďaka jeho gólu z 87. minúty duelu proti Zamaleku (1:1).

Futbalisti Niké ligy s najvyššou trhovou hodnotou Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Sebastián Kóša (SR/Spartak Trnava):...
Viac na túto tému: #futbal #Cristiano Ronaldo #Al-Nassr