Neapol s Lobotkom oslávil doma titul víťazstvom. Fiorentina padla po góle Osimhena

Už istý taliansky futbalový majster SSC Neapol zdolal v nedeľňajšom zápase 34. kola Serie A doma Fiorentinu 1:0.

07.05.2023 15:04 , aktualizované: 22:51
774457577 Foto:
Vo štvrtok titul na pôde Udinese získali, v nedeľu ho futbalisti Neapola oslávili pred vlastnými fanúšikmi.

Najlepší kanonier súťaže Victor Osimhen nepremenil v 48. minúte jedenástku, no v 74. minúte sa po faule Nicolasa Gonzaleza na Chviču Kvaraccheliju opäť postavil k bielemu bodu a tento raz pokutový kop využil, keď napálil loptu do stredu bránky. Slovenský stredopoliar v službách SSC Stanislav Lobotka začal duel na lavičke náhradníkov, nastúpil od druhého polčasu.

Fanúšikovia SSC pred zápasom oslávili s hráčmi zisk tretieho ligového titulu v klubovej histórii a prvého od roku 1990, ktorý si „Partenopei“ zaistili už štvrtkovou remízou 1:1 na ihrisku Udinese.

00. Hlavná FOTO Čítajte viac Lietadlo na tribúne, nervózny Weiss aj bodyguard Kucka. V Dunajskej Strede to žilo futbalom

Na tribúne rozvinuli priaznivci obrovskú taliansku vlajku s číslom tri symbolizujúcim zisk tretieho scudetta. Hráči Fiorentiny pri nástupe vytvorili domácim čestný špalier.

Neapol má na čele tabuľky 17-bodový náskok pred Juventusom Turín, ktorý sa posunul na druhé miesto po víťazstve na ihrisku Atalanty Bergamo 2:0.

Hostí poslal v 56. minúte do vedenia anglický útočník Samuel Iling Junior, triumf poistil v nadstavenom čase srbský kanonier Dušan Vlahovič. Juventus má momentálne dvojbodový náskok pred tretím Laziom Rím.

760798351 Čítajte viac Urobil to už pri Hamšíkovi. Rázny šéf Lobotku rozhodol o kľúčovej otázke v SSC Neapol. Pre rivalov má jasný odkaz

Atalanta po troch výhrach vyšla tentoraz bodovo naprázdno a nevyužila šancu dotiahnuť sa na piate Miláno, zostala na šiestej priečka s trojbodovým mankom na AC.

Na deviatej priečke zostala Monza, ktorá v dueli tabuľkových susedov remizovala na pôde desiateho FC Turín 1:1.

Serie A – 34. kolo:
SSC Neapol – AC Fiorentina 1:0 (0:0)
Gól: 74. Osimhen (z 11 m)
/S. Lobotka (Neapol) hral od 46. min/

Atalanta Bergamo – Juventus Turín 0:2 (0:0)
Góly: 56. Iling-Junior, 90.+9 Vlahovič

FC Turín – AC Monza 1:1 (0:0)
Góly: 46. Sanabria – 86. Caprari

US Lecce – Hellas Verona 0:1 (0:0)
Gól: 71. Ngonge
/O. Duda (Hellas) hral do 71. min/

Majstrovský duel Lobotku a spol. a ošiaľ v Neapole Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Výnimočný večer pre Stanislava Lobotku a SSC....

Viac na túto tému: #Juventus Turín #Serie A #SSC Neapol #Stanislav Lobotka