Manchester City zvýšil náskok na čele. Liverpool sa približuje k štvrtému miestu

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v 35. kole anglickej Premier League nad Leedsom United 2:1 vďaka dvom gólom nemeckého stredopoliara Ilkaya Gündogana.

06.05.2023 20:39
Britain Soccer Premier League Foto: ,
Víťazstvo Manchestru City zariadil dvomi gólmi nemecký reprezentant Ilkay Gundogan.

Pred druhým Arsenalom majú na čele neúplnej tabuľky už štvorbodový náskok a sú na najlepšej ceste obhájiť majstrovský titul.

„Citizens“ sa ujali vedenia v 19. minúte, keď Ryan Mahrez našiel v šestnástke Gündogana a ten namieril presne k bližšej žrdi. V 27. minúte po ďalšej alžírsko-nemeckej kombinácii zvýšil kapitán domácich na 2:0 strelou k vzdialenejšej žrdi.

Martin Rymarenko Čítajte viac Dobehli ho pohárové oslavy? Banská Bystrica obrala Spartak Trnava o všetky body

V 84. minúte Gündogan nevyužil šancu na hetrik, keď nepremenil pokutový kop a hostia krátko na to znížili zásluhou Rodriga. Neúspešnú premiéru v úlohe hlavného trénera Leedsu si odkrútil Sam Allardyce, ktorý v závere sezóny nahradil pri kormidle Javiho Graciu.

FC Liverpool sa vďaka víťazstvu 1:0 nad Brentfordom posunul v tabuľke na piate miesto, jediný gól vsietil v 13. minúte egyptský útočník Mohamed Salah. Na štvrtý Manchester United strácajú The Reds už len bod – červený diabli majú dva zápasy k dobru.

Italy Soccer Serie A Čítajte viac Milánske veľkokluby bodovali naplno. AC aj Inter uspeli rovnakým výsledkom

Tottenham Hotspur zdolal v londýnskom derby Crystal Palace 1:0 gólom Harryho Kanea a je šiesty. Na štvrtý Manchester United stráca šesť bodov.

Trápiaca sa Chelsea zvíťazila na pôde Bournemouthu 3:1 vďaka presným zásahom Benoita Badiashilea a Joaa Felixa zo záverečnej desaťminútovky.