Milánske veľkokluby bodovali naplno. AC aj Inter uspeli rovnakým výsledkom

Futbalisti Interu Miláno bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara zvíťazili v 34. kole talianskej Serie A na pôde AS Rím 2:0 vďaka gólom Federica Dimarca a Romelua Lukakua.

06.05.2023 20:29
Italy Soccer Serie A Foto: ,
Futbalisti Interu Miláno sa tešia z jedného z dvoch gólov v bránke AS Rím.

Vďaka cennému triumfu na Stadio Olimpico sa v tabuľke posunuli na štvrté miesto o dva body pred AC Miláno o skóre za štvrtý Juventus turín, ktorý má zápas k dobru.

AC Miláno zdolalo v úvodnom sobotňajšom dueli Lazio Rím 2:0. Na San Sire otvoril v 17. minúte skóre alžírsky reprezentant Ismail Bennacer, ktorému priťukol loptu Olivier Giroud. V 29. minúte zvýšil na 2:0 Theo Hernandez.

Martin Rymarenko Čítajte viac Dobehli ho pohárové oslavy? Banská Bystrica obrala Spartak Trnava o všetky body

Francúzsky obranca po rozohrávke brankára Mikea Maignana prešiel takmer celé ihrisko a strelou spoza šestnástky prekonal Ivana Provedela.

AC hralo od 11. minúty bez porugalského krídelníka Rafaela Leaa, ktorý si zrejme poranil zadný stehenný sval na pravej nohe.