Haaland je novým rekordérom Premier League! City je aj vďaka nemu opäť na čele

Futbalisti Manchestru City sa vrátili na prvé miesto tabuľky Premier League pred Arsenal Londýn. V stredajšej dohrávke 28. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili doma nad West Hamom United 3:0 aj vďaka rekordnému 35. ligovému gólu nórskeho kanoniera Erlinga Brauta Haalanda.

03.05.2023 23:09
Erling Haaland Foto:
ERLING HAALAND (futbal)

Na čele majú zverenci Pepa Guardiolu jednobodový náskok pred Arsenalom a odohrali o zápas menej.

„Citizens“ zlomili odpor o záchranu bojujúceho súpera z Londýna po zmene strán.

V 50. minúte otvoril skóre prvým gólom v tomto ligovom ročníku holandský obranca Nathan Ake.

Joan Laporta Čítajte viac Barcelona zvažuje pre korupčný škandál rázny krok. V hre je aj odchod z La Ligy či účinkovanie v Ázii

O dvadsať minút neskôr ho napodobnil Haaland, ktorý sa presadil zoči-voči Lukaszovi Fabianskemu. Triumf domáceho favorita spečatil v závere Phil Foden.

Pre Haalanda to bol už 35. presný zásah v tejto sezóne Premier League, čím vytvoril nový rekord súťaže.

Doposiaľ sa o historické prvenstvo delil s Andym Coleom (1993/1994) a Alanom Shearerom (1994/1995).

Celkovo má Haaland na konte už 51 gólov vo všetkých súťažiach v ročníku 2022/2023.

Hráči Fulhamu v ďalšej stredajšej dohrávke 28. kola nestačili na FC Liverpool, na Anfielde mu podľahli 0:1 po góle Mohameda Salaha z jedenástky.

Iba z lavičky náhradníkov sledoval prehru svojho tímu slovenský brankár Marek Rodák.

„The Reds“ si pripísali piaty ligový triumf v sérii a upevnili si piatu priečku v tabuľke.

Premier League – dohrávky 28. kola:

Manchester City – West Ham United 3:0 (0:0)

Góly: 50. Ake, 70. Haaland, 85. Foden

FC Liverpool – Fulham FC 1:0 (1:0)

Gól: 39. Salah (z 11 m)

/Marek Rodák (Fulham) bol na lavičke náhradníkov/

Súperky Slovenska v Lige národov žien 2023/2024 Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Súperkami slovenských futbalistiek v Lige...
Viac na túto tému: #Premier League #manchester city #Erling Haaland