Tesné preteky v Nemecku pokračujú. Bayern dorovnal Borussiu

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v nedeľnom šlágri 22. kola nemeckej Bundesligy nad Unionom Berlín jednoznačne 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky.

25.02.2023 21:00
13. Borussia Dortmund Foto: ,
Gólová radosť futbalistov Borussie Dortmund.

S druhou Borussiou Dortmund majú zhodný počet 46 bodov, v jeho prospech hrá lepšie skóre. Tretí Union má na prvé dva tímy trojbodové manko.

Zverenci trénera Juliana Nagelsmanna v stretnutí výrazne dominovali. Prevahu ukázali už v prvom polčase, keď v rozmedzí pätnástich minút súperovi strelili tri góly.

Lobotka Neapol Čítajte viac Ďalší profesorský výkon Lobotku a spol. Neapol sa opäť priblížil k titulu

Skóre otvoril v 31. minúte útočník Eric Maxim Choupo-Moting po presnom centri Kingsleyho Comana, ktorý o necelých desať minút neskôr po individuálnej akcii zvýšil na 2:0.

Na konečných 3:0 upravil v nadstavenom čase prvého polčasu 20-ročný stredopoliar Jamal Musiala.

V ďalšom zápase remizovali hráči Freiburgu s Bayerom Leverkusen 1:1. V tabuľke figurujú na piatej priečke, Leverkusen je jedenásty.