Výbuch v generálke na Bayern. Parížania opäť zlyhali, vyššej prehre zabránil Donnarumma

Futbalisti Paríža St. Germain prehrali v zápase 23. kola francúzskej Ligue 1 na pôde AS Monaco 1:3. Dva presné zásahy si na konto pripísal útočník Wissam Ben Yedder, ktorý sa 14 gólmi dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Folarina Baloguna z Reims.

11.02.2023 19:35
Neymar Foto: ,
Parížska hviezda Neymar padá po zákroku Rubena Aguilara z Monaka.

Parížania sú napriek prehre na čele ligovej tabuľky o sedem bodov pred druhým Monakom.

Parížanom tak nevyšla generálka na úvodný osemfinálový zápas Ligy majstrov, ktorý odohrajú v utorok 14. februára doma proti Bayernu Mníchov. V dueli s Monakom im pre zranenia chýbali Lionel Messi i Kylian Mbappé.

Parížania v stredu neuspeli ani v osemfinále Francúzskeho pohára, keď prehrali na pôde odvekého rivala Olympique Marseille 1:2.

Lionel Messi Čítajte aj Messi sa rozhodol behať ešte menej ako zvyčajne. Je otravou pre superbohatý PSG

„Kniežatá“ v prvom polčase sobotného ligového duelu dominovali, čo potvrdil už v štvrtej minúte duelu stredopoliar Aleksandr Golovin. Po prihrávke Ben Yeddera otvoril skóre presnou strelou do ľavého dolného rohu.

Hráči PSG sa nevedeli dostať do tempa, obrana viackrát chybovala, čo v 18. minúte využil Ben Yedder, ktorý zvýšil na 2:0.

V 39. minúte našiel parížsky stredopoliar Juan Bernat v pokutovom území osamoteného Warrena Zaireho-Emeryho.

Milan Škriniar Čítajte aj Škriniar nie je prvý ani posledný. S bývalými klubmi vybabrali aj Messi či Ibrahimovič

Ten nezaváhal a prekonal brankára Alexandra Nubela. Parížania sa však z kontaktného gólu dlho netešili, v nadstavenom čase prvého polčasu upravil na 3:1 opäť Ben Yedder, ktorý sa týmto zásahom dotiahol na Baloguna v tabuľke strelcov.

Druhý polčas gól nepriniesol, hoci sa oba tímy dostali do výraznejších šancí. Monako mohlo viesť s náskokom viac než dvoch gólov, no PSG podržal niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi brankár Gianluigi Donnarumma.

Od špekulácií po odchod: sága Milana Škriniara Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Z Milána do Paríža. Toto je niekoľkoročná sága...
Viac na túto tému: #AS Monaco #Paríž St. Germain