Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Anglická Premier League je bez Rusov. Posledný predal klub Američanom

Po Romanovi Abramovičovi a Ališerovi Usmanovovi odchádza z anglickej Premier League aj posledný ruský majiteľ futbalového klubu. Doterajší vlastník AFC Bournemouth Maxim Demin predal podiel Američanom.

13.12.2022 16:45
William Foley. Foto:
Americký podnikateľ William Foley.
debata

O predaji informovala oficiálna stránka klubu po tom, čo bola dohoda o predaji potvrdená vedením súťaže. 50,1 percent akcií po novom vlastní americká spoločnosť Cannae Holdings Inc.

Jej prezidentom je William Foley, bývalý právnik a v súčasnosti aj majiteľ hokejového tímu Vegas Golden Knights v zámorskej NHL.

V súvislosti s Bournemouthom sa tiež spomína, že medzi menšinovými vlastníkmi je aj hollywoodsky herec, režisér a producent Michael B. Jordan či producent Nulla Sarker.

719482151 Čítajte viac Bude mať Ronaldo nového kouča? Portugalci rokujú s legendou

„Budeme riadiť klub pod heslom ‚vždy napredujte, nikdy neustupujte‘. Som odhodlaný spolupracovať s najlepšími futbalovým a obchodnými mozgami aby sme zabezpečili, že klub bude mať tie najlepšie podmienky na úspech,“ uviedol na stránke klubu Foley.

Britské médiá už v minulosti informovali, že Demin predá svoj podiel Foleymu za 137 miliónov eur. Boutnemouth je aktuálne na 14. mieste Premier League.

Platy semifinalistov z Argentíny a Chorvátska Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Germán Pazella - Argentína
Ročný plat: 4...
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #AFC Bournemouth #William Foley #Maxim Demin