Real Madrid dominoval. Skóroval aj čerstvý držiteľ Zlatej lopty

Futbalisti Realu Madrid uspeli v stredajšom stretnutí 10. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Elche 3:0.

19.10.2022 23:13
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Z druhého gólu v bránke Elche sa teší Karim Benzema s Marcom Asensiom, ktorý uzatvoril skóre duelu na 3:0.

V 11. minúte súboja na pôde Elche otvoril skóre Federico Valverde, v druhom polčase poistili úspech víťaz Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu Karim Benzema a Marco Asensio. VAR neuznal hosťom až tri góly pre ofsajd, dvakrát prekazil radosť Benzemovi a raz sa nemohol tešiť David Alaba.

Obhajca titulu dosiahol tretie ligové víťazstvo za sebou, naďalej je bez prehry a upevnil si postavenie na čele tabuľky. Vedie o šesť bodov pred FC Barcelona a Realom Sociedad San Sebastian, Katalánci majú k dobru štvrtkový duel proti Villarrealu.

Milan Škriniar Čítajte viac Dočká sa toho Škriniar? Inter predávajú za miliardu, už sú záujemcovia

San Sebastian zvíťazil nad Mallorcou 1:0. Jediný gól strelil už vo 4. minúte Mikel Merino, po zmene strán neuznal VAR vyrovnávajúci zásah pre faul Amatha Ndiayeho. Slovenský obranca Martin Valjent presedel duel na lavičke náhradníkov hostí, brankár Dominik Greif nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie.

San Sebastian poskočil po piatom ligovom víťazstve za sebou v tabuľke na tretiu pozíciu o dva body pred Atletico Madrid a Betis Sevilla, ktorý remizoval na pôde Cadizu 0:0. Real Valladolid zdolal Celtu Vigo 4:1.

La Liga – 10. kolo:
FC Cadiz – Betis Sevilla 0:0
ČK: 90.+9 Canales (Betis) po 2. ŽK

Real Valladolid – Celta Vigo 4:1 (1:1)
Góly: 74. a 79. Leon, 32. Mesa, 62. Fernandez – 43. Rodriguez

Real Sociedad San Sebastian – RCD Mallorca 1:0 (1:0)
Gól: 4. Merino
/M. Valjent bol na lavičke náhradníkov, D. Greif (obaja Mallorca) nefiguroval na zápasovej súpiske pre zranenie/

FC Elche – Real Madrid 0:3 (0:1)
Góly: 11. Valverde, 75. Benzema, 89. Asensio

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #Real Madrid #Karim Benzema #la liga