Liverpool deklasoval Leeds a stiahol náskok lídra na tri body

Futbalisti FC Liverpool deklasovali v stredajšej dohrávke 19. kola anglickej Premier League na Anfielde Leeds United 6:0. Z druhého miesta tabuľky strácajú na vedúceho obhajcu Manchester City tri body.

23.02.2022 22:46
Anglicko futbal dohrávka 19. kolo Salah Foto: ,
Mohamed Salah (vpravo) z Liverpoolu sa teší z gólu v dohrávke 19. kola anglickej Premier League Liverpool - Leeds United.

„The Reds“ rozhodli o triumfe už v prvom polčase. Dva góly z penalty dal egyptský kanonier Mohamed Salah, prvá bola po jasnej ruke, druhú po faule ešte odobril VAR.

Salah tiež prihral na gól Joela Matipa na 2:0 v 30. minúte, keď obaja domáci hráči predviedli krásnu akciu s jednoduchou výmenou dvoch prihrávok. V druhom polčase ešte výsledok v závere prikrášlil dvoma gólmi Sadio Mane a na 6:0 uzavrel Virgil van Dijk.

V dohrávke 18. kola prehral Watford doma s Crystal Palace 1:4 a je stále predposledný. „Sršne“ hrali už druhý zápas za sebou bez zraneného slovenského stredopoliara Juraja Kucku.

Burnley v dohrávke 13. kola na domácej tráve zvíťazilo nad Tottenhamom 1:0 po hlavičke obrancu Bena Meeho v druhom polčase. Spurs sú v tabuľke na 8. pozícii, Burnley získalo dôležité tri body v boji o záchranu. Z 18. miesta stráca na sedemnásty Newcastle dva body a má o zápas menej.