Hancko a spol. si na ňom vylámali zuby. Spartu vychytal Le Giang

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 17. kola českej futbalovej ligy remizovali Teplice doma s Karvinou 2:2.

30.01.2021 20:51 , aktualizované: 31.01.2021 20:59
Dávid Hancko Foto: ,
Dávid Hancko zo Sparty.

Za hostí sa gólovo presadil Christián Herc, ktorý v 67. minúte poslal loptu cez dvoch domácich obrancov do siete po vyrazenej strele Lukáša Čmelíka a znížil stav na 1:2.

Čmelík mal prsty aj vo vyrovnávajúcom góle, keď v 81. minúte po jeho strele z uhla brankárom vyrazenú loptu dorazil do bránky Rafael Tavares.

Slovácko remizovalo s Českými Budějovicami 0:0 a po piatich zápasoch tak pretrhlo víťaznú šnúru.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu prehrala v pražskom derby Sparta, v základnej zostave s Dávidom Hanckom, s Bohemians 1905 0:1.

Jediný gól zápasu strelil v 13. minúte Tomáš Necid. „Klokani“, v bránke ktorých nastúpil Patrik Le Giang, mali po zmene strán veľkú príležitosť na zvýšenie náskoku, ale Vladislav Levin nepremenil pokutový kop.

Fortuna liga – 17. kolo:

FK Teplice – MFK Karviná 2:2 (2:0)
Góly: 20. Macej, 35. Mareš – 67. HERC, 81. Tavares
L. Čmelík hral celý zápas, R. Mikuš hral prvý polčas, R. Herc (všetci Karviná) nastúpil v 46. min. a v 67. min. strelil gól

FK Pardubice – 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Gól: 72. Kvida (vlastný)

1. FC Slovácko – Dynamo České Budějovice 0:0
P. Bajza a I. Šimko (obaja Slovácko) na lavičke náhradníkov – M. Králik hral celý zápas, K. Mészáros nastúpil v 64. min., L. Skovajsa (všetci České Budějovice) na lavičke náhradníkov

Sparta Praha – Bohemians 1905 0:1 (0:1)
Gól: 13. Necid
D. Hancko (Sparta) hral celý zápas a dostal ŽK – P. Le Giang (Bohemians) chytal celý zápas

SFC Opava – Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
Góly: 18. Fousek, 90.+1 Hladík D. Baris odohral celý zápas, P. Štepanovský (obaja Brno) celý zápas a v 72. min. dostal ŽK

Baník Ostrava – Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Góly: 65. Ondrášek, 86. Stronati (vlastný)

SK Slavia Praha – FK Jablonec 3:0 (2:0)
Góly: 20. Sima, 38. Kuchta, 58. Martinec (vlastný)