Sedemgólový triler, Juventus prestrieľal Neapol. Škriniara potešilo víťazstvo

Futbalisti Lazia Rím remizovali v nedeľnom derby 2. kola talianskej Serie A s mestským rivalom AS 1:1. Skóre otvorili hostia, keď v 17. minúte premenil jedenástku Aleksandar Kolarov. O vyrovnanie sa postaral v 59. minúte Luis Alberto. Slovenský obranca v drese domácich Denis Vavro sedel na lavičke náhradníkov.

31.08.2019 22:37 , aktualizované: 01.09.2019 22:56
Ronaldo, Higuaín Foto: ,
Cristiano Ronaldo a Gonazlo Higuaín oslavujú ťažko vybojované víťazstvo nad Neapolom.

Inter Miláno zvíťazil v Cagliari 2:1. Hostí poslal do vedenia v prvom polčase Lautaro Martinez, no domácim sa podarilo po zmene strán vyrovnať vďaka Joaovi Pedrovi.

O troch bodoch pre Inter rozhodol Romelu Lukaku premenenou jedenástkou. Slovenský stopér Milan Škriniar odohral za Milánčanov celý duel.

Nešťastný večer zažila Sampdoria Janov, ktorá utrpela na pôde Sassuola debakel 1:4. Hetrikom v rozmedzí štrnástich minút sa v prvom polčase blysol Domenico Berardi.

Atalanta Bergamo v kádri bez Martin Škrtela doma prehrala s FC Turín 2:3. Tridsaťpäťročný slovenský obranca sa údajne nezhodol s trénerom Gianom Pierom Gasperinim a je na odchode z klubu. V nedeľu nefiguroval ani medzi náhradníkmi.

Z triumfu sa tešil Juraj Kucka, ktorého Parma zvíťazila v Udine 3:1. Slovenský stredopoliar nastúpil v 64. minúte.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotňajšom zápase na vlastnom štadióne nad nováčikom z Brescie 1:0, keď sa ako jediný presadil v 12. minúte hlavou Hakan Calhanoglu. V drese hostí hral do 76. minúty slovenský stredopoliar Nikolas Špalek.

Juventus Turín si vo večernom šlágri na svojom štadióne poradil s SSC Neapol po prestrelke 4:3. Domáci mali duel výborne rozbehnutý, keď v 62. minúte viedli po góloch Danila, Gonzala Higuaina a Cristiana Ronalda už 3:0, no hosťom sa podarilo za 15 minút vyrovnať.

Postupne sa presadili Konstantinos Manolas, Hirving Lozano a Giovanni Di Lorenzo. Prišla však druhá minúta nadstaveného času, Juventus zahrával priamy kop a Kalidou Koulibaly si zrazil loptu do vlastnej siete.

„Bol to zápas ako na hojdačke. Veľmi rýchlo sme stratili kontrolu nad duelom, no aj napriek premárneniu náskoku sme nakoniec šťastne získali plný počet bodov. Je to nesmierne dôležitá výhra. Máme však čo zlepšovať. Dnes sme si všetci siahli na dno síl a sme odmenení tromi bodmi,“ uviedol po zápase Higuain.

Kritiku za predvedený výkon najmä v druhom polčase si „zlízol“ Matthijs de Ligt, ktorý v zostave nahradil zraneného Chielliniho. Dvadsaťročný holandský obranca počas duelu nepôsobil pozične dobre a bol pri viacerých zaváhaniach domácej obrany vrátane inkasovaných gólov.

Najmä pri druhom presnom zásahu Hirvinga Lozana, keď z nepochopiteľných dôvodov pri návrate do šestnástky prestal šprintovať a Lozano bez problémov zakončil presnú prihrávku Piotra Zielinskeho.

Serie A, 2. kolo

NEDEĽA
Lazio Rím – AS Rím 1:1 (0:1)
Góly: 59. Alberto – 17. Kolarov (z 11 m)
D. Vavro bol na lavičke náhradníkov domácich

Atalanta Bergamo – FC Turín 2:3 (1:1)
Góly: 38. a 55. D. Zapata – 24. Bonifazi, 57. Berenguer, 66. Izzo

Cagliari Calcio – Inter Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 50. Joao Pedro – 25. Martinez, 72. Lukaku (z 11 m)
M. Škriniar za hostí odohral celý duel

FC Janov – ACF Fiorentina 2:1 (1:0)
Góly: 11. C. Zapata, 65. Kouame – 76. Pulgar (z 11 m)

US Lecce – Hellas Verona 0:1 (0:0)
Gól: 81. Pessina
Ľ. Tupta bol na lavičke náhradníkov hostí

US Sassuolo – Sampdoria Janov 4:1 (3:0)
Góly: 29., 36. a 43. Berardi, 47. Traore – 67. Quagliarella (z 11 m). ČK: 45.+1 Vieira (Janov)

Juventus Turín – SSC Neapol 4:3 (2:0)
Góly: 16. Danilo, 19. Higuain, 62. Ronaldo, 90.+2 Koulibaly (vl.) – 66. Manolas, 68. Lozano, 81. Di Lorenzo