Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Koniec v Atléticu Madrid. Griezmann odchádza hľadať nové výzvy

Francúzsky útočník Antoine Griezmann po piatich rokoch končí pôsobenie v španielskom futbalovom klube Atlético Madrid.

15.05.2019 08:34
Antoine Griezmann Foto: ,
Antoine Griezmann už v nasledujúcej sezóne nebude obliekať dres Atlética Madrid.
debata

Dvadsaťosemročný svetový šampión z minuloročného „mundialu“ v Rusku v utorok informoval zástupcov „Los Colchoneros“, že sa definitívne rozhodol a šiestu sezónu v klube už nezačne.

„Chcem zažiť ďalšie veci, vyskúšať si iné výzvy. Nie je ľahké učiniť toto rozhodnutie, ale takto to cítim a potrebujem. Chcem sa všetkým poďakovať za podporu počas piatich rokov, ktoré som v Atléticu strávil a vyhral v ňom prvé dôležité trofeje. Užil som si mnohé neuveriteľné chvíle a nikdy na ne nezabudnem,“ uviedol Griezmann vo videu na webe Madridčanov.

Do Atlética prestúpil v roku 2014 zo San Sebastiánu a s tímom „rojiblancos“ vlani vyhral Európsku ligu aj kontinentálny superpohár. Na konte má aj Španielsky superpohár z roku 2014.

„Vždy som nechal na ihrisku všetko a snažil som sa, aby boli naši fanúšikovia šťastní. Chvíle v Atléticu som si vždy veľmi užíval,“ doplnil rodák z Maconu.

Griezmann za Atlético v 256 súťažných zápasoch strelil dovedna 133 gólov. Francúzsky kanonier zatiaľ neprezradil, kam budú smerovať jeho ďalšie futbalové kroky, no podľa španielskych médií bude hrávať za FC Barcelona. Katalánci sa oňho zaujímali už po vlaňajších MS, vtedy sa Griezmann rozhodol ešte zotrvať v Madride.

Stabilný člen základnej jedenástky francúzskej reprezentácie má s Atléticom kontrakt platný do 30. júna 2023. Výška dvestomiliónová výstupná klauzula sa po aktuálnej sezóne zníži na úroveň 120 miliónov eur.

Griezmann sa vlani v prestížnej ankete Zlatá lopta umiestnil na treťom mieste za víťazným Lukom Modričom a druhým Cristianom Ronaldom.

TV Pravda: S kamerou sme sa v pravidelnej rubrike Týždeň v športe vybrali za slávnym slovenským futbalovým klubom – Inter Bratislava. Chcete vedieť, kde dnes pôsobí? Pozrite si našu videoreportáž.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #prestup #atlético madrid #la liga #Antoine Griezmann