Barcelona deklasovala Las Palmas a je druhá

Futbalisti Barcelony deklasovali v 18. kole španielskej ligy Las Palmas 5:0 a minimálne do nedele sú na druhom mieste tabuľky.

14.01.2017 18:48 , aktualizované: 22:46
FC Barcelona, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Barcelony.

Dva góly dal uruguajský strelec Luis Suárez. Katalánsky celok predĺžil sériu bez ligovej prehry na 11 zápasov. Las Palmas z posledných ôsmich duelov na pôde súperov získalo iba dva body.

Skóre otvoril v 14. minúte po Gomesovej prihrávke prízemnou strelou Suárez. Pre portugalského reprezentanta Gomesa išlo o vôbec prvú asistenciu v drese Barcelony, kam pred sezónou prestúpil z Valencie.

V druhom polčase domáci favorit definitívne rozhodol. V 52. minúte Rafinhov center brankár Varas iba posunul k Messimu a argentínsky kanonier strelil 14. gól v sezóne. Znovu ho na čele tabuľky strelcov vzápätí dorovnal druhým presným zásahom v zápase Suárez a o dve minúty neskôr sa presadil tiež posledný z útočnej trojice Turan.

Desať minút pred koncom spečatil výsledok Vidal, ktorý si pripísal premiérový gól v drese Barcelony. Las Palmas inkasoval päť gólov v La Lige prvýkrát od februára 2002, keď prehralo 0:7 na ihrisku Realu Madrid.

Atlético Madrid potvrdilo úlohu favorita a doma zdolalo Betis Sevilla 1:0. Jediný gól zápasu strelil argentínsky stredopoliar Nicolás Gaitán už v 8. min. Atlético triumfovalo tretíkrát po sebe, v tabuľke La Ligy figuruje na štvrtom mieste.