Barcelona uspela na ihrisku Las Palmas a vedie o deväť bodov

Futbalisti Barcelony zvíťazili v 25. kole španielskej ligy na ihrisku Las Palmas 2:1 a tabuľku vedú o deväť bodov pred Atléticom Madrid, ktoré má nedeľňajší zápas s Villarrealom k dobru.

20.02.2016 18:22 , aktualizované: 22:41
FC Barcelona, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Barcelony.

Katalánsky celok predĺžil sériu bez prehry na 32 súťažných stretnutí, v lige vyhral ôsmykrát v rade. Strelecké štatistiky si z kádra úradujúceho majstra vylepšili útočníci Luis Suárez a Neymar.

Prvý menovaný otvoril skóre po Albovej prihrávke už v šiestej minúte. Uruguajský kanonier je s 25 ligovými gólmi najlepším strelcom piatich elitných futbalových líg, o jeden menej má na konte Higuaín z Neapola. Suárez sa navyše podieľal na ďalších desiatich góloch formou asistencie.

Na jeho presný zásah čoskoro zareagoval Willian José, domáci však na cenný bod nedosiahli. V 39. minúte rozhodol Brazílčan Neymar, ktorý v tejto sezóne nastrieľal už 23 súťažných gólov. Las Palmas aj napriek prehre predviedlo dobrý výkon a súpera dokonca prestrieľalo 16:13.