Real Madrid zdolal nepríjemný Eibar. Ronaldo premenil jubilejnú penaltu

Futbalisti Realu Madrid po dvoch porážkach v španielskej lige zvíťazili 2:0 v Eibare. V tabuľke sú ďalej tretí so šesťbodovým mankom na vedúcu Barcelonu. Villarreal, ktorý bude 10. decembra posledným súperom Plzne v základnej skupine Európskej ligy, podľahol Getafe 0:2.

29.11.2015 18:12 , aktualizované: 22:34
ronaldo, real Foto: ,
Cristiano Ronaldo v súboji s Aleksandrom Panticom z Eibaru.

Real po ponižujúce porážke 0:4 v El Clásicu s Barcelonou čakal papierovo ľahký súper Eibar, ten však v doterajších kolách len dvakrát prehral a na madridský celok strácal pred stretnutím len štyri body.

Zverencov Rafaela Beníteza poslal do vedenia Gareth Bale hlavičkou po rohovom kope tesne pred prestávkou. Poisťujúci gól pridali hostia osem minút pred koncom z penalty, ktorú premenil Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonier sa postavil k jubilejnej 100. penalte v kariére, pričom jeho úspešnosť pri nich teraz činí 86 percent.

Eibar - Real Madrid

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 13. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Getafe – Villarreal 2:0 (1:0)
Góly: 21. Lafita, 51. A. Vázquez

Eibar – Real Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 43. Bale, 82. C. Ronaldo (z pok. kopu)

Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 0:3 (0:2)
Góly: 1., 24. a 60. Aduriz (druhý z pok. kopu), ČK: 64. Laporte (Bilbao)

FC Sevilla – Valencia 1:0 (0:0)
Gól: 50. Escudero, ČK: 35. Cancelo, 78. Fuego (obaja Valencia) obaja po druhej ŽK

Viac na túto tému: #Cristiano Ronaldo #Eibar