Škrtel zapríčinil penaltu, no Liverpool s jubilantom Gerrardom postúpil

Futbalista Steven Gerrard odohral v stredu 700. duel za FC Liverpool, so spoluhráčmi mal po ňom radosť z postupu do osemfinále Anglického pohára.

05.02.2015 08:35
zväčšiť Steven Gerrard (vpravo) vo svojom 700. zápase... Foto: SITA/AP, Peter Byrne
Steven Gerrard, Zach Cloughom Steven Gerrard (vpravo) vo svojom 700. zápase za Liverpool zvádzal súboje aj so Zachom Cloughom.

V opakovanom stretnutí 4. kola zdolali The Reds druholigový Bolton 2:1, o postupe rozhodli medzi 86. a 91. minútou presnými zásahmi Raheem Sterling a Philippe Coutinho.

Gerrard je tretím hráčom histórie so 700 zápasmi za Liverpool. Viac odohrali len Ian Callaghan (857) a Jamie Carragher (737). Za triom sedemstovkárov potom nasledujú Ray Clemence a Emlyn Hughes so 665 štartmi.

Tridsaťštyriročný stredopoliar už zápisy svojich predchodcov pravdepodobne neprekoná, keďže v lete odchádza do zámorskej MLS do Los Angeles Galaxy. V Boltone nastúpil v špeciálnych kopačkách, na ktorých mal vyšité číslo sedemsto a mená svojich dcér Lilly a Lexie.

Liverpool mal v Boltone viac z hry, vytváral si šance, ale nedokázal ich premeniť. Po necelej hodine hry fauloval Martin Škrtel v šestnástke Zacha Clougha a Eidur Gudjohnsen otvoril z pokutového kopu skóre. „Určite to nemala byť penalta, potvrdili to aj opakované zábery,“ uviedol po stretnutí kouč Brendan Rodgers.

Zostrih zápasu Bolton - Liverpool

V 66. min išiel predčasne pod sprchy domáci Neil Danns. Liverpool pokračoval v tlaku a napokon otočil výsledok. „Už v prvom polčase sme mali množstvo šancí. Potom sme dostali gól z penalty, ktorá nemala byť. Musím oceniť silu nášho tímu. Pokoj hráčov a zvyšovanie tempa boli veľmi dobré. Dali sme dva góly, ale mohli sme aj viac,“ uviedol Rodgers.

Informácie zverejnil Liverpool Echo a Daily Mail.

Viac na túto tému: #FC Liverpool #Steven Gerrard #Bolton Wanderers