Valencia viedla nad Atléticom po 13 minútach 3:0, rekord Barcelony

Futbalisti FC Valencia zvíťazili v sobotňajšom domácom súboji 7. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División nad obhajcom majstrovského titulu Atléticom Madrid 3:1.

04.10.2014 18:28 , aktualizované: 22:22
Mario Mandžukič Foto: ,
Bezradný Mario Mandžukič, strelec jediného gólu Atlética vo Valencii.

Pred vlastnými fanúšikmi viedol nový líder súťaže v 13. min už 3:0, za hostí skorigoval v 29. min Mandžukič.

Zápas Valencia - Atlético vo videoskratke

Futbalisti Barcelony s brankárom Claudiom Bravom neinkasovali ani v siedmom zápase sezóny a vytvorili tak nový rekord súťaže. Doterajšie maximum z úvodu ročníka 1977/78 iného barcelonského brankára Pedra Márii Artola bolo 560 minút. Bravo teraz rekord posunul už na 630 minút, po tom, ako Barcelona porazila Vallecano na jeho ihrisku 2:0.

Čilský gólman musel rekord potvrdiť výborným zákrokom pri strele Alberta Buena v 9. minúte. Potom začal úradovať hviezdny útok Barcelony a Lionel Messi s Neymarom v rozmedzí jedinej minúty zariadili oba góly.

„Ten rekord si uvedomujem, pretože sa o ňom všade hovorí,“ povedal Bravo po zápase novinárom. „Samozrejme, že z neho mám radosť, aj keď pre mňa sú hlavné tímové výkony. Preto ma viac teší výhra. Predsa len to bolo proti nebezpečnému súperovi na malom ihrisku, kde je ťažké hrať našu hru,“ dodal.

Barcelona so skóre 19:0 vedie tabuľku o dva body pred Valenciou.

Primera Divisíon – 7. kolo:

FC Valencia – Atlético Madrid 3:1 (3:1)
Góly: 6. Miranda (vl.), 7. A. Gomes, 13. Otamendi – 29. Mandžukič, ČK: 90. Cerci (Atlético)

Vallecano – FC Barcelona 0:2 (0:2)
Góly: 35. Messi, 36. Neymar, ČK: 60. Morcillo, 90.+ Aquino (obaja Vallecano)

Eibar – Levante 3:3 (0:2)
Góly: 47. Pedro Lopéz, 70. Berjon, 90.+ Piovaccari – 2. J. L. Morales Nogales, 44. Camarasa, 79. Cacadesús