Dortmund sa naďalej trápi, prehral aj vo vestfálskom derby so Schalke

Futbalisti Schalke zdolali v nemeckej lige vo vestfálskom derby Dortmund 2:1 a Borussia tretíkrát v rade nevyhrala.

27.09.2014 17:56
Roman Weidenfeller Foto: ,
Dortmundský brankár Roman Weidenfeller sa bezmocne pozerá na loptu vo svojej sieti.

Bayern Mníchov zvíťazil na ihrisku nováčika Kolína 2:0 a zostane na prvom mieste. Freiburg remizoval s Leverkusenom 0:0.

Schalke sa dostalo do vedenia v 10. minúte, po Aogovom rohovom kope zavesil hlavou nikým nestrážený Joël Matip a strelil svoj ​​prvý gól v sezóne. O trinásť minút neskôr domáci zvýšili na 2:0. Po nepodarenom Aubameyangovom odkope sa presadil Maxim Choupo-Moting, ktorý je s tromi gólmi najlepším strelcom svojho tímu.

Chvíľu potom dortmundský Ramos nacentroval do pokutového územia a Pierre-Emerick Aubameyang sa dal gól v druhom zápase v rade. Ďalší gól už však zverenci Jürgena Kloppa nepridali a z posledných troch zápasov získali len bod za remízu 2:2 so Stuttgartom.

Majstrovský Bayern nezaváhal na ihrisku Kolína nad Rýnom. V 19. minúte poslal Müller vnútri pokutového územia prihrávku na Maria Götzeho a ten skóroval už štvrtýkrát v sezóne. Nemecký reprezentant sa zaradil na druhé miesto tabuľky strelcov za mainzského Okazakiho. V druhom polčase potom dopravil loptu do vlastnej bránky Daniel Halfar a Kolín po vydarenom štarte sezóny, keď z prvých štyroch duelov odišiel neporazený, druhýkrát v rade prehral.

Freiburg – Leverkusen 0:0
ČK: 78. Krmaš – 28. Spahič