Rimania šokujúco prehrali v Catanii a Juventus tak získal tretí titul v rade

Futbalisti Juventusu Turín majú už pred pondelkovou dohrávkou 36. kola talianskej ligy istý 30. majstrovský titul.

04.05.2014 17:38 , aktualizované: 22:56
Pavol Bajza Foto: ,
Slovák Pavol Bajza odchytal za Parmu celý duel a neinkasoval.

Druhý tím tabuľky AS Rím totiž prekvapivo prehral na štadióne poslednej Catanie 1:4 a na Juventus stráca nedosiahnuteľných osem bodov. Turínsky tím vyhral Seriu A tretíkrát za sebou.

Catania, ktorá sa pred 36. okolo nachádzala na poslednom mieste, viedla v 34. minúte už 2:0. Oba góly strelil stredopoliar Mariano Izco. Najprv mu pätičkou v pokutovom území prihral Sebastián Leto, druhý presný zásah potom Izco pridal, keď sa Catania dostala do protiútoku po nepodarenej rozohrávke hostí.

Do konca polčasu znížil po prihrávke Alessandra Florenziho Francesco Totti, ktorý sa dal ôsmy gól v sezóne.

V 55. minúte však brankár De Sanctis vyrazil Letovu strelu iba na Gonzala Bergessia, ktorý nekompromisne zakončil. Na konečných 4:1 potom upravil strelou zo strednej vzdialenosti Pablo Barrientos.

Catania, ktorej drese spoľahlivo odohral celých 90 minút aj Slovák Norbert Gyömbér, o bod preskočila Livorno, ktoré prehralo v Udine 3:5. Na nezostupovú sedemnástu priečku stráca dve kolá pred koncom tri body.

Turínčania majú na konte momentálne 93 bodov a šancu po prvý raz v histórii Serie A prekonať hranicu 100 bodov. Juventus disponuje v tomto ročníku najlepšou ofenzívou, dokazuje to doterajších 75 strelených gólov v 35 stretnutiach. Staronový šampión Inkasoval iba 23-krát, v tejto štatistike je na tom rovnako ako rímsky AS. O suverenite Juventusu hovorí najmä jeho 30 víťazstiev.

Pri zisku predchádzajúcich dvoch majstrovských primátov nevyhral korunu kráľa strelcov hráč Juventusu a zatiaľ to k tomu nesmeruje ani v tomto ročníku. Tabuľku kanonierov vedie prekvapujúco iný „Turínčan“ Ciro Immobile z tímu mestského rivala FC. Dvadsaťštyriročný útočník sa dokázal presadiť zatiaľ 21-krát, druhá pozícia patrí spoločne Carlosovi Tévezovi z Juventusu a Lucovi Tonimu z veronského Hellasu. Obaja majú na konte po 19 presných zásahov.

Catania – AS Rím 4:1 (2:1)
Góly: 26. a 34. Izco, 55. Bergessio, 79. Barrientos – 37. Totti
Norbert Gyömbér (Catania) odohral celé stretnutie – Tomáš Vestenický (AS Rím) nefiguruje v zápise o stretnutí.

FC Janov – Bologna 0:0
Juraj Kucka (Janov) nefiguruje v zápise o stretnutí – Marek Čech (Bologna) sedel na lavičke náhradníkov.

Chievo Verona – FC Turín 0:1 (0:0)
Gól: 54. Sardo (vlastný), ČK: 66. Pelissier (Chievo)

Parma – Sampdoria Janov 2:0 (1:0)
Góly: 8. Cassano, 90. Schelotto
Pavol Bajza odchytal celé stretnutie, Lukáš Haraslín (obaja Parma) nefiguruje v zápise o stretntuí.

Udinese – Livorno 5:3 (5:2)
Góly: 19. a 45. Di Natale, 25. Agyemang-Badu, 34. Pereyra, 44. Gabriel Silva – 13. a 29. Betanin, 88. Mesbah

AC Miláno – Inter Miláno 1:0 (0:0)
Gól: 65. N. de Jong