Sparta padla v Tepliciach, oslavy titulu musela odložiť

Futbalisti pražskej Sparty si nezaistili v predstihu majstrovský titul. Zverenci trénera Vítězslava Lavičku mohli prípadným víťazstvom v sobotňajšom zápase na ihrisku Teplíc oslavovať, napokon však prehrali 1:3.

03.05.2014 22:28 , aktualizované: 22:47
futbal, bránka, ilustračná Foto: ,
Ilustračná snímka.

Bola to vôbec prvá prehra „rudých“ v tomto ročníku Gambrinus ligy.

Pre nadávky fanúšikov na adresu predsedu Futbalovej asociácie ČR Miroslava Peltu a hádzanie svetlíc musel rozhodca Pavel Královec zápas prerušiť. Hrať sa začalo asi po desiatich minútach. Na teplický štadión dorazilo niekoľko tisíc fanúšikov Sparty a hneď v úvode nahádzali na hraciu plochu svetlice. Prvýkrát sa nehralo len pár sekúnd, druhýkrát už však išlo o dve minúty a fanúšikov musel s pomocou mikrofónu umravniť hosťujúci kapitán David Lafata.

Teplice sa vďaka cennému skalpu posunuli na štvrté miesto o bod pred Liberec, ktorý v sobotu prehral 1:4 s vtedy predposledným Znojmom.

Pražský klub sa napriek prehre môže počas tohto víkendu tešiť z rekordného 12. vavrínu v histórii samostatnosti ČR, ale to by nesmel úradujúci majster Viktoria Plzeň v nedeľu naplno bodovať v Jablonci. To by mala Sparta deväťbodový náskok pred Plzňou.

O titule v Česku rozhodujú pri rovnosti bodov vzájomné zápasy a tie má s Viktoriou lepšie Sparta, ktorá doma vyhrala 9. marca 1:0 a predtým v jesennej časti sa v Plzni zrodila bezgólová remíza.

Výsledky 27. kola:

FK Teplice – Sparta Praha 3:1 (3:1)
Góly: 8. Litsingi, 34. Nivaldo, 40. Jablonský – 45.+ Hušbauer
Maroš Klimpl (Teplice) odohral celý zápas

1. SC Znojmo – Slovan Liberec 4:1 (0:0)
Góly: 86. a 90. Vašíček, 59. Crnkič, 62. Cihlář – 49. Pavelka Matúš Lacko odohral celý zápas, Peter Gál-Andrezly (obaja Znojmo) nastúpil v 74. min. Ľuboš Kolár (Liberec) odohral celý zápas