Hamšík sa prizeral hetriku Higuaína iba z lavičky

Futbalisti Neapola zvíťazili v zápase talianskej ligy nad Laziom Rím 4:2, Gonzalo Higuaín strelil hetrik. Fiorentina po divokej prestrelke na ihrisku Hellasu Verona vyhrala 5:3, Inter Miláno deklasoval v Janove Sampdoriu 4:0. Na pohárových priečkach tak zostala situácia rovnaká.

13.04.2014 17:54
Gonzalo Higuaín Foto: ,
Gonzalo Higuaín a jeho spoluhráč Jorginho.

Neapol zápas s Laziom nezačal dobre a v 21. minúte prehrával po góle Senada Lulića. Do konca polčasu však stihol vyrovnať strelou z diaľky záložník Dries Mertens.

Na začiatku druhého polčasu fauloval hosťujúci obranca Lorik Cana v pokutovom území a po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko. Higuaín penaltu premenil a poslal Neapol do vedenia. Na 3:1 zvýšil ten istý hráč v 67. minúte, keď využil center Lorenza Insigneho.

O štvrť hodiny neskôr ale dokázal znížiť po individuálnej akcii Ogenyi Onazi. Pre tohto nigérijského stredopoliara to bol prvý gól v sezóne. V nadstavení ale znovu zaúradoval Higuaín, ktorý prehodil brankára Berishu a skompletizoval hetrik. Marek Hamšík presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Bologna – Parma 1:1 (1:0)
Góly: 44. Cherubin – 79. Palladino
Marek Čech (Bologna) sedel na lavičke náhradníkov

Livorno – Chievo Verona 2:4 (2:3)
Góly: 6. Siligardi, 34. Paulo Betanin (z pok. kopu) – 9., 45.+ a 56. Paloschi (tretí z pok. kopu), 23. Thereau

SSC Neapol – Lazio Rím 4:2 (1:1)
Góly: 50., 67. a 90.+ Higuaín (prvý z pok. kopu), 41. Mertens – 21. Lulič, 82. Onazi, ČK: 49. Cana (Lazio)
Marek Hamšík (Neapol) sedel na lavičke náhradníkov.

Sampdoria Janov – Inter Miláno 0:4 (0:1)
Góly: 13. a 63. Icardi, 60. W. Samuel, 79. Palacio, ČK: 20. Éder (Sampdoria)

FC Turín – FC Janov 2:1 (0:0)
Góly: 90.+ Immobile, 90.+ Cerci – 85. Gilardino
Juraj Kucka (Janov) nefiguruje v zápise o stretnutí

Hellas Verona – Fiorentina 3:5 (1:2)
Góly: 14. Sala, 73. Toni (z pok. kopu), 90.+ Iturbe – 44. a 86. Aquilani, 31. Cuadrado, 63. Valero, 83. Matri (z pok. kopu), ČK: 69. Donadel (Hellas)