Schalke si poradilo s Herthou a v bundeslige je druhé

Futbalisti Schalke zdolali v 28. kole nemeckej ligy Herthu Berlín 2:0 a posunuli sa na druhú priečku tabuľky. Na strieborné miesto za majstrovský Bayern sa môže v sobotu vrátiť Dortmund v prípade víťazstva v Stuttgarte.

28.03.2014 22:41
Schalke, radosť, futbal Foto: ,
Radosť futbalistov Schalke.

Tím z Gelsenkirchenu poslal do vedenia Chinedu Obasi v 16. minúte, hneď minútu po prestávke potom inkasoval ligový nováčik druhýkrát po góle Klaasa-Jana Huntelaara. Holandský kanonier strelil už 11. gól v sezóne, hoci väčšinu jesene zmeškal pre zranenie. Za posledných päť duelov skóroval siedmykrát.

Schalke sa ďalej môže pýšiť skvelou jarnou bilanciou. Po Huntelaarovom uzdravení vyhralo deviate z dvanástich stretnutí, pričom jedinú prehru utrpelo s ligovým suverénom Bayernom, ktorý v utorok s predstihom rekordne rýchlo vybojoval titul.