AC opäť stratilo body s outsiderom, Neapol bez Hamšíka remizoval s Udine

Futbalisti AC Miláno nenadviazali na víťazstvo v Catanii a stratili body v piatom z posledných šiestich zápasov.

08.12.2013 02:36
Maria Balotelli Foto: ,
Mario Balotelli po jednej z nevyužitých šancí.

V sobotu prišli o skoré vedenie a nakoniec na ihrisku Livorna až tesne pred koncom zachránili remízu 2:2. Neapol dvakrát prišiel o vedenie nad Udine a kvôli domácej remíze 3:3 nevyužil šancu bodovo dostihnúť AS Rím.

AC Miláno minulý týždeň v Catanii ( 3:1 ) ukončilo päťzápasové čakanie na víťazstvo v Serii A, ale v sobotu nadviazalo skôr na predchádzajúcu výkony. V Livorne síce po zásahu Maria Balotelliho zo siedmej minúty viedlo, lenže súper, ktorý bol pred duelom len o skóre nad zostupovým pásmom, výsledok otočil.

V 26. minúte sa presadil Luca Siligardi a rovnaký hráč trinásť minút po zmene strán pripravil aj gól pre druhého útočníka Paulinha. Pre AC zachránil aspoň remízu sedem minút pred koncom z priameho kopu Balotelli, ktorý v závere ešte nastrelil brvno.

Milánsky tím je vo vyrovnanom strede tabuľky po sobote na ôsmej priečke, na šestnáste Livorno má len päťbodový náskok.

Neapol si vypracoval dvojgólový náskok v závere polčasu, keď sa dvakrát presadil Goran Pandev. Macedónsky útočník najskôr prestrelil brankára Udine zblízka po rohovom kope a za tri minúty z otočky zužitkoval prienik Gonzala Higuaína. Ešte pred zmenou strán ale znížil vlastným gólom stopér Federico Fernández.

Viac na túto tému: #Neapol #AC Miláno