Rimania vyhrali aj deviaty zápas. Gyömbér nastúpil v základe Catanie

Futbalisti AS Rím zdolali 1:0 Udinese a ako prvý tím v histórii odštartovali taliansku ligu deviatimi víťazstvami za sebou.

27.10.2013 18:34
AS Rím Foto: ,
Futbalisti AS Rím oslavujú výhru nad Udinese.

Rimania vedú tabuľku o päť bodov pred Neapolom a Juventusom. Proti Udinese čakal líder Serie A dlho na gól, navyše v 66. minúte prišli domáci po druhej žltej karte o vylúčeného obrancu Maicona. Osem minút pred koncom sa však na hranici pokutového územia dostal k strele striedajúci americký stredopoliar Michael Bradley a dal jediný gól zápasu.

O výhre Neapola rozhodol dvoma penaltami útočník Gonzalo Higuaín. Najprv v 14. minúte potrestal nekompromisnou ranou pod brvno faul Nicolu Belloma na Driesa Mertensa, v 32. minúte zasa ruku Kamila Glika strelou po zemi k žrdi.

Juventus zostáva za Neapolom len o skóre vďaka výhre 2:0 nad FC Janov. Do vedenia mu pomohol pokutový kop, ktorý premenil Arturo Vidal, druhý gól pridal ešte v prvej polovici po vydarenej kľučke v pokutovom území útočník Carlos Tévez. Nepríjemnú prehru v Parme si pripísal AC Milán . Favorit síce bleskovými góly Alessandra Matriho a Matias Silvestreho medzi 61. a 63. minútou zmazal vedenie súpera 2:0, v pridanom čase však však jeho obranu druhýkrát prekonal Marco Parolo a rozhodol o výhre domácich 3:2.

Norbert Gyömbér zažil súťažnú premiéru v základnej zostave Catanie, ktorá na domácom ihrisku remizovala so Sassuolom 0:0. Slovenský reprezentant v kategórii do 21 rokov absolvoval celý duel na poste stopéra. Prvý štart v Serie A si pripísal v minulotýždňovom 8. kole, pri prehre na ihrisku Cagliari nastúpil na ihrisko v 71. min.

Marek Čech sa v drese Bologne prezentoval v 3. min domáceho zápasu proti Livornu gólovou prihrávkou, ktorú využil José Ángel Crespo. Slovenský futbalista však odohral iba prvý polčas zápasu, v ktorom už ďalší gól nepadol a skončil sa tesným víťazstvom domáceho tímu. Bologna sa vďaka premiérovému víťazstvu v tejto sezóne odpútala z posledného miesta v tabuľke.

Bologna – Livorno 1:0 (1:0)
Gól: 3. J. Crespo
Marek Čech (Bologna) odohral prvý polčas, v ktorom asistoval na gól.

Catania – Sassuolo 0:0
Norbert Gyömbér (Catania) odohral celý zápas.

Chievo Verona – Fiorentina 1:2 (1:1)
Góly: 13. Cesar – 45. a 64. Cuadrado

Juventus Turín – FC Janov 2:0 (2:0)
Góly: 23. Arturo Vidal (z pok. kopu), 36. C. Tévez